Brazilac spasio Džerarda golčinom iz kornera, ali ovo nije nimalo slučajno! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Kada primite ovakav gol, teško je ostati motivisan i u igri...

Daglas Luiz gol iz kornera koji je vježbao na treningu Izvor: Twitter/@AstonVillabrfc/Screenshot

Poveo je Bolton protiv Aston Vile i pretio je još jedan loš rezultat ekipi Stivena Džerarda, a onda je Brazilac Daglas Luiz nevjerovatnim golom uspeo da izjednači i sve se okrenulo!

U prvom kolu Liga kupa trećeligaš Bolton ugostio je Aston Vilu i poveo posle 25 minuta, a onda su primili gol direktno iz kornera! Defanzivni vezista Vile i nekadašnji fudbaler Mančester sitija Daglas Luiz je u 35. minutu namestio loptu kod korner zastavice i šokirao sve na stadionu kada je šutirao pravo na gol!

Uspio je da dovoljno felšira loptu kako bi ona ušla u mrežu i posle toga igrači Boltona više nisu imali snage da ostanu u meču. Pogledajte ovaj nevjerovatan pogodak:

U drugoj poluvremenu Dani Ings je prvo pogodio sa bele tačke za 2:1 u 63. minutu, da bi tri minuta kasnije uspio da asistira za Lukasa Dinja i pogodio za 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Leon Bejli tri minuta prije kraja utakmice.

Pogodak koji je pokrenuo ovaj preokret mogao bi se posmatrati kao slučajnost ili eventualno sreća, da se nije pojavio snimak sa treninga Aston Vile održanog samo dan ranije.

Naime dan pred utakmicu Daglas Luiz je na treningu vježbao šut iz kornera! Pogodio je direktno iz ugla, a onda to ponovio dan kasnije i spasio Džerardov tim!