Banjalučki premijerligaš poražen je od Leotara rezultatom 0:1.

Sedmo premijerligaško kolo, otvorili su Borac i Leotar, a tim iz Trebinja slavio je sa 0:1. Jedini pogodak na utakmici postigao je Ognjen Todorović u 44. minutu kada je majstorski matiorao golmana Borca. Banjalučani su tokom cijele utakmicu imali terensku inicijativu i prijetili, ali nisu to uspjeli iskoristiti.

Borac - Leotar 0:1 (0:1)
/Todorović 44/

Od samog početka utakmice Borac je namtnuo svoju igru i prijetio golu Leotara. Dobru priliku imao je Zakarić u 21. minutu kada njegov udarac glavom, odlazi malo pored gola. Nastavili su Banjalučani sa ofanzivom, ali u 44. minutu šok na Mlakvama. Zakarić je pogriješio u predaji lopte, a Todoroviča majstorski pogodio za vođstvo Letoara.

Bio je to jedini šut u okvir gola za Leotar na cijeloj utakmici.

U nastavku je Borac pokušaovao na sve načine, ali apsolutni heroj današnje pobjede - golman Puletić je bio nesavladiv.

Više detalja klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

18:57

- KRAJ -

Borac nije uspio da iskoristi terensku inicijativu i stigne do izjednaćenja. Heroj današnje pobjede gostiju je golman Puletić, kao i strijelac jedinog gola Ognjen Todorović.

18:55

90+6'- Leotar sekunde dijele od pobjede

18:52

90+3'- Brani se Leotar sa svih 10 igrača

Sve veća nervoza fudbalera Borca

18:50

90+1'- Pet minuta sudijske nadoknade

18:50

90'- Begić sa distance

Otišlo je to daleko od gola.

18:48

88'- Petnaesti korner za Borac

Nema opasnosti, u nastavku akcije Puletić hvata loptu.

18:45

85'- Promašaj Lukića

Ponovo Lukić glavom, ponovo pored gola.

18:44

84'- Izlazi Todorović, ulazi Vulić

Još jedan defanzivni igrač ulazi na teren.

18:43

84' - Žuti karton za Todorovića

18:41

81'- Tatar pravo u Puletića

Pokušao je Tatar iz slobodnog udarca, ali brani to Puletić.

18:40

80'- Slobodni udarac za Borac iz zone šuta

Perišić je faulirao Mrkaića.

18:39

79'- Lukić

Lukić pokušava glavom, ali ide to pored gola.

18:39

79'- Opasno pred golom Borca

Gužva pred golom Borca, ali nema promjene rezultata. Karića je lopta pogodila na putu prema golu Borca.

18:34

74'- Traje ofanziva Borca

Pokušavaju Banjalučani sa ubačajima, ali odbrana Leotara sigurna.

18:31

70'- Puletić danas odličan

U slučaju pobjede Leotara danas, Puletić će biti veliki junak uz strijelca današnjeg gola Todorovića.

18:29

69'- Ponovo brani Puletić!

Pokušao je Cvijanović sada.

18:28
18:27

67'- Šutira Mrkaić - Puletić na mjestu

Mrkaić pokušava sa poluvolejom, ali brani to Puletić.

18:26

66'- Dvostruka izmjena u redovima Leotara

Izašli su Georgiev i Šušnjar, a umjesto njih na terenu Aćimović i Metković

18:25

65'- Žuti karton za Andrića

Inače ovo je prvi žuti karton na utakmici.

18:25

65'- Veliki promašaj Tatara

Tatar je bio sam, ali iz velike blizine glavom prebacuje gol.

18:23

63'- Zakomplikovao je Pervan odličnu priliku

Leotar je mogao do drugog gola, ali je Pervan zakomplikovao ovu odličnu situaciju. Todorović je bio potpuno sam

18:23

63'- Izlazi Zakarić, umjesto njega Cvijanović.

Lalatović je iskoristio sve izmjene.

18:21

61'- Šut Tatara pravo u Puletića

Pokušao je Tatar, ali odlično postavljen Puletić.

18:20

60'- Pervan sa distance

Prijeti Leotara, ali udarac Pervana sa 25 metara odlazi preko gola.

18:18

57'- Trostruka izmjena u redovima Borca

Izašao je golman Pavlović, a umjesto njega ušao je Ćetoković. Igru su još napustili Popara i Spremo, a umjesto njih Begić i Subić koji je preuzeo kapitensku traku.

Nije poznato zbog čega je Lalatović izveo Pavlovića, nadamo se da se ne radi o nekoj povredi, ali je vjerovatnije da se trener Borca na ovo odlučio zbog U21 pravila.

18:16

56'- Korner broj 10 za Borac

Mrkaić spušta glavom, ali izbacuje to odbrana Leotara u korner. U

18:12

52'- Samo korner

"Prošetala" je lopta kroz peterac Leotara, Tatar i Mrkaić kasne.

18:11

51'- Još jedan opasan nalet Borca

Ubačaj Mrkaića, loptu visoko preko gola šalje Lukić.

18:10

50'- Ponovo Mrkaić

Poušao je Mrkaić ponovo glavom, ali i ovog puta neprecizan.

18:09

49' - Mrkaić pokušava glavom, lopta odlazi pored gola

18:05

46'- Počelo je drugo poluvrijeme - po jedna izmjena u obje ekipe

Enver Kulašin je ostao na klupi, a umjesto njega u igru je ušao Momčilo Mrkaić. U redovima Leotara Pervan je zamijeno Glogovca.

17:49

- Završeno je prvo poluvrijeme -

17:47
17:47

44'- Leotar vodi!

Pogriješio je Zakarić u predaji lopte, a Todorović majstorski pogodio za vođstvo Leotara. Bio je ovo prvi udarac Leotara u okvir gola.

17:45

44'- Prvi korner za Leotar

Pokušao je Šušnjar, ali lopta odlazi u korner.

17:44

42'- Zamalo autogol

Šutirao je Lukić iz dobre pozicije, ali brani to Puletić. Lopta se u nastavku odbija do Đajića, koji je zamalo postigao autogol. U nastavku je Tatar izveo korner, ali nije to bilo opasno.

17:38

37'- Šut Ćorića, blokira Cvetković

Novi korner za Borac.

17:35

34' - Novi korner za Borac

Boksuje Puletić, biće i šesti korner za Borac.

17:33

32'- Puletić ponovo hvata loptu

17:31

29'- Solo prodor Tatara

Bio je Tatar u solo prodoru, ali Puletić ga zaustavlja prilikom čega je dobio još jedan udarac - treći u samo par minuta.

17:29

28'- Puletić kupi loptu ispred Ćorića

Duga lopta za Ćorića, ali još jednom Puletić odlično reaguje.

17:27

25'- Puletić ostao ležati na travi

Sudario se golman Leotara sa Cvetkovićem, nakon čega je nezgodno pao i ostao ležati na travi. Glavni sudija pravi pauzu za osvježenje dok se golmanu trebinjskog kluba ukaže pomoć.

17:26

24'- Traje ofanziva Borca

Nastavlja se pritisak Borca

17:22

21'- Ponovo Zakarić!

Ubacuje Lukić sa lijeve strane, a udarac Zakarića glavom odlazi pokraj stative. Ovo je bilo blizu

17:18

17'- Dobra šansa za Zakarića

Ubacio je Kulašin sa desne strane, ali udarac Zakarića odlazi preko gola.

17:15

14'- Sada i četvrti korner za Borac

Ponovo Zakarić, ovog puta izbacuje Milović. Traje pritisak Borca

17:15
17:14

13'- Novi korner za Borac

Ubačaj Zakarića, izbacuje to na kratko Cvetković, ali novi korner za Borac.

17:14

13' - Borac bolji na početku, ali nema pravih prilika

17:13

"Hoćemo pobjedu, hoćemo pobjedu"

Navijači Borca sada šalju jasnu poruku fudbalerima svoga kluba.

17:11

10'- Prvi korner za Banjalučane

Ubačaj Zakarića čisti Đajić.

17:07

5'- Borac na otvaranju ima posjed lopte

17:04

3'- Prva opasnost pred golom Leotara

Puletić na vrijeme izlazi sa gola i kupi loptu ispred fudbalera Borca.

17:02

1'- Utakmica je počela

17:00

Sudije

Glavni sudija ove utakmice je Sabrija Topalović iz Zenice, pomagaće mu Sarajlije Amir Kadić i Emir Zahiragić, dok je Mirza Kazlagić iz Cazina četvrti sudija.

Glavni sudac ove utakmice je Sabrija Topalović iz Zenice, pomagat će mu Sarajlije Amir Kadić i Emir Zahiragić, dok je Mirza Kazlagić iz Cazina četvrti sudija.

16:41

Međusobni omjer

U posljednja tri ligaška duela Borac je slavio samo jednom, dok je dva puta odigrano bez pobjednik. Leotar je posljednji put slavio protiv Banjalučana 2012. godine. Tada je bilo 2:0 u Trebinju.