Crveno-plavi su minimalnim rezultatom savladali Zrinjski i trijumfom uljepšali debi Vinka Marinovića.

borac, zrinjski Izvor: Screenshot/Arenasport TV

Novoimenovani trener Borca Vinko Marinović startovao je pobjedom svoj drugi trenerski mandat u ovom klubu!

Protivnik nije mogao da bude teži, na novljanske "Mlakve" je stigao aktuelni branilac titule Zrinjski, ali su crveno-plavi uspjeli da dođu do pobjede nad Mostarcima po veoma teškom terenu i vrate se na pobjednički kolosijek pred niz derbija koji ih očekuju u narednom periodu.

Prvih petnaestak minuta utakmice u Novom Gradu padala je jaka kiša koja je potpuno natopila teren Slobode, pa je u pojedinim trenucima meč više ličio na vaterpolo nego na fudbalski okršaj. U takvim uslovima, Borac je jedini gol na meču postigao iz prekida.

Igrao se 18. minut kada je Goran Zakarić izveo korner sa lijeve strane, golman Zrinjskog Josip Čondrić je kratko zahvatio loptu koja je potom prošla sve igrače u kaznenom prostoru i odsjela u mreži.

Pogledajte taj trenutak:

Do kraja meča tim Sergeja Jakirovića nije uspio ozbiljnije da zaprijeti Nikoli Ćetkoviću, čiji saigrači su na startu drugog poluvremena stvorili veliku priliku da uduplaju prednost.

Benjamin Tatar je sa polovine terena uposlio Zakarića koji je izašao sam ispred Čondrića, ali je poslao loptu pored gola.

U narednom kolu, Borac će gostovati Širokom Brijegu, dok će Zrinjski u još jednom derbiju biti domaćin Sarajevu.

BORAC: Ćetković, Gajić, Vojnović, Lukić, Andrić, Spremo, Popara, Jurilj, Tatar, Piščević, Zakarić.

ZRINJSKI: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Sabljić, Savić, Marandići, Jakovljević, Sučić, Janković, Senić, Bilbija.

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:25

Kraj

Završen je meč u Novom Gradu, Borac je savladao Zrinjski rezultatom 1:0, na debiju Vinka Marinovića na crveno-plavoj klupi!

18:22

Igraće se još tri minuta nadoknade

18:14

82' - Dupla promjena u Borcu

Trener Borca vrši dvostruku izmjenu - na terenu su Subić i Begić umjesto Zakarića i Jurilja.

18:13

82' - Žuti karton za Dinu Ćorića

18:12

80' - Čondrić je siguran

Pokušao je Jurilj da uposli Mrkaića pred golom Zrinjskog, ali je čuvar mreže gostiju stigao prije do te lopte.

18:05

73' - Zrinjski sa desetoricom!

Josip Ćorluka je oštro startovao na Nedeljka Piščevića i zaradio drugi žuti karton, pa će Zrinjski kraj meča dočekati sa desetoricom na terenu.

18:01

70' - Promjene u oba tabora

Kod Zrinjskog, umjesto Savića, na terenu je Zlomislić. Sa druge strane, Andrića je zamijenio Ćorić.

17:55

63' - "Požutio" je Ćorluka

Defanzivac Zrinjskog se poslužio laktom u jednom duelu sa Goranom Zakarićem, koji je ostao da leži na travi i trenutno mu se ukazuje pomoć.

17:52

61' - Prva promjena u Borcu

Umjesto Jove Lukića, posljednjih pola sata na terenu provešće Momčilo Mrkaić.

17:47

56' - Loš udarac Jankovića

Šutirao je prvotimac Mostaraca iskosa sa lijeve strane ka golu Borca, ali je pogodio samo spoljni dio mreže.

17:42

50' - Lukić!

Bio je Borčev napadač u duelu sa defanzivcem Zrinjskog Slobodanom Jakovljevićem, uspio da uputi prizeman udarac, ali je Čondrić izbacio loptu u korner.

17:40

48' - Velika šansa za 2:0!

Mogao je Borac sada da udupla vođstvo!

Benjamin Tatar je uposlio Gorana Zakarića koji je izašao sam ispred Čondrića, ali je poslao loptu pored gola!

17:37

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

17:34

Četiri promjene u Zrinjskom!

Na teren će Ćuže, Stranput, Mandić i Bekić, a iz igre izlaze Sabljić, Sučič, Senić i Marandići.

17:19

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Borac vodi protiv Zrinjskog autogolom Čondrića iz 18. minuta.

17:16
Izvor: Screenshot/ArenaSportTV

17:14

42' - Slab udarac Sučića

Petar Sučić je oprobao udarac iz daljine, uputio je prizeman šut ka Ćetkoviću, ali je mladi prvotimac Banjalučana bio na mjestu.

17:08

36' - Žuti karton za Milana Spremu

17:05

33' - Žuti karton za Mateja Senića

Prvotimac Zrinjskog je na centru faulirao Jovu Lukića i zaradio javnu opomenu.

17:01

28' - Prva šansa za Zrinjski

Mostarci su prvi put zaprijetili na "Mlakvama".

Niko Janković je centrirao sa lijeve strane, Nemanja Bilbija je glavom zahvatio loptu, ali je Nikola Ćetković bio spreman.

16:59

26' - Piščević!

Oprobao je Borčev vezista udarac sa vrha šesnaesterca, ali je lopta prohujala preko prečke gostujućeg gola.

16:51

18' - GOOOOOOL, 1:0!

Borac je poveo na "Mlakvama", Čondrić je postigao autogol!

Goran Zakarić je izveo korner sa lijeve strane, golman Mostaraca je kratko zahvatio loptu koja je odsjela u mreži:

16:48

15' - Spremo!

Do sada najbolji pokušaj na utakmici!

Pokušao je Spremo da udarcem sa distance iznenadi Čondrića, lopta je odskočila ispred čuvara mreže Mostaraca, ali je otišla tik pored lijeve stative gostujućeg gola.

16:44

11' - Prejak centaršut Spreme

Pokušao je lijevi bek Borca da pronađe Jovu Lukića u kaznenom prostoru, ali je uputio prejak centaršut i lopta koju je uputio defanzivac Banjalučana bila je lak plijen za Josipa Čondrića.

16:40

8' - Slab udarac Vojnovića

Štoper Banjalučana oprobao je udarac sa distance, ali je bio to veoma slab pokušaj, pa je lopta završila visoko preko prečke gola Zrinjskog.

16:35

2' - Počela je jaka kiša u Novom Gradu

U ovim trenucima je počela da pada jaka kiša praćena vjetrom, što umnogome otežava posao i jednima i drugima.

16:32

1' - Počela je utakmica!

16:30

Igrači su na terenu!

16:01

Arbitri

Za glavnog sudiju delegiran je Mirza Kazlagić iz Cazina, a u radu će mu pomagati Emir Zahiragić iz Sarajeva i Arnel Novalić iz Doboj-Istoka.

15:52

Startnih 11 Zrinjskog!

Sergej Jakirović se odlučio za ovih 11 igrača:

Čondić, Barišić, Ćorluka, Sabljić, Savić, Marandići, Jakovljević, Sučić, Janković, Senić, Bilbija.

15:48

Jurilj od prvog minuta!

Alen Jurilj, jedan od dvojice posljednjih novajlija, našao se danas u startnoj postavi Borca koju još čine: Ćetković, Gajić, Vojnović, Lukić, Andrić, Spremo, Popara, Tatar, Piščević i Zakarić.