Sjajan meč u Banovićima: Šest golova - Sloboda preokretom do slavlja protiv Sloge Meridian

Dva puta je tim Zorana Ćurguza imao vođstvo, ali su požrtvovanom igrom Tuzlaci stigli do tek drugog trijumfa u sezoni.

Melvin Osmić, FK Sloboda Tuzla Izvor: Promo/FK Sloboda Tuzla

Sjajan meč na stadionu Budućnosti u Banovićima.

Sloboda i Sloga Meridian priredili su pravu fudbalsku poslasticu navijačima, koji su vidjeli čak šest golova, od čega četiri u prvom poluvremenu.

SLOBODA - SLOGA MERIDIAN 4:2 (2:2)

Dva puta gosti su vodili, ali su Tuzlaci uspjeli da se vrate do odlaska na odmor, a onda u drugom poluvremenu "dodaju" gas i dođu tek do drugog prvenstvenog trijumfa.

Mario Krstovski u 22. minutu odlično je pogodio i omogućio Dobojlijama da se nakratko raduju, jer je Nikola Komazec samo dva minuta kasnije sjajnim golom izjednačio na 1:1.

Ipak, Dimitrije Zajić je u 28. minutu postigao novi gol za Slogu Meridian, nakon čega su krenuli furiozni napadi Tuzlaka. Pogođena je prečka, a onda je u finišu prvog poluvremena dosuđen kazneni udarac, koji je u svoj drugi gol i novo izjednačenje pretvorio Komazec.

U nastavku bolja igra Slobode. Briljirao je Delić, koji je zabilježio čak tri asistencije, a prezimenjaci Melvin i Jasmin Osmić osigurali su slavlje svom timu.

Tuzlaci su tako nastavili sa dobrim partijama, u iščekivanju debija Stojana Vranješa, sa kojim će "crno-crvni" sasvim sigurno biti još jači.

SLOBODA: Bukvić, Devedžić, Osmanković, Maksimović, Mehmedović, Komazec, Osmić, Kapetanović, Vošnjak, Osmić, Delić. Trener: Adnan Jahić.

SLOGA MERIDIAN: Dabić, Hasanbegović, Zajić, Popara, Milaković, Krstovski, Kujudžić, Čolić, Stapić, Milanović, Kulenović. Trener: Zoran Ćurguz.