Žestoko u duelu Slobode i Zrinjskog: Devedžić laktom izbio zub Bilbiji! (FOTO/VIDEO)

Najbolji strijelac u istoriji m:tel Premijer lige BiH dobio je žestok udarac u lice.

Kenin Devedžić laktom udario Nemanju Bilbiju i izbio mu zub VIDEO Izvor: TV Arena sport/printscreen

U Banovićima je odigran zaostali meč 1. kola m:tel Premijer lige BiH između domaće Slobode i Zrinjskog, a na terenu se vodila žestoka bitka.

To najbolje potvrđuje detalj iz 27. minuta, kada je Nemanja Bilbija nakon duela sa Keninom Devedžićem ostao bez zuba!

Kapiten Slobode bio je neoprezan, laktom zakačio po licu najboljeg strijelca u istoriji bh. elite, nakon čega je Bilbija ostao bez zuba. Tek na instistiranje napadača Zrinjskog, sudija Admir Musić pokazao je žuti karton Devedžiću.

Međutim, Bilbija je nastavio da protestuje pokazujući arbitru iz Sarajeva izbijen zub, a nakon što nije mogao da se zaustavi, Musić je i kapitena Zrinjskog upisao u svoju bilježnicu.

Pogledajte kompletnu situaciju sa stadiona Budućnosti u Banovićima…

Pogledajte

00:54
Devedžić izbio zub Bilbiji
Izvor: MONDO/TV Arena sport

Što se tiče same utakmice, Zrinjski je bio nešto konkretniji i do pobjede stigao u 61. minutu, kada je Barišić iskoristio odličan centaršut Jukića i pogodio za 0:1.

Stojan Vranješ upisao je debi u dresu Slobode u nastavku meča, ali domaći nisu uspjeli stići do izjednačenja.

Veliku šansu Tuzlaci su imali u petom minutu nadoknade, kada je fudbaleri Slobode dva puta uzdrmali okvir gola u svega nekoliko sekundi, nakon čega je odbrana Zrinjskog uspjela da izbaci loptu iz svog peterca, pa je ostalo 0:1.

Poslije skoro dva mjeseca, tako je konačno kompletirano prvo kolo bh. elite.

Zrinjski je zabilježio treći trijumf na petom odigranom meču, dok je Sloboda upisala treći poraz, od ukupno osam utakmica.

SLOBODA: Bukvić, Delić, Devedžić, Kapetanović, Komazec, Maksimović, Mehmedović, Osmanković, J. Osmić, M. Osmić, Vošnjak. Trener: Adnan Jahić.

ZRINJSKI: Čondrić, Barišić, Drljo, Marandici, Ćorluka, Ćuže, Zlomislić, Magdić, Janković, Ilinković, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.