Banjalučanin je najbolji golgeter u istoriji m:tel Premijer lige BiH! Zrinjski deklasirao Sarajevo!

Kapiten Zrinjskog Nemanja Bilbija u derbiju devetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Sarajeva (4:1) postigao dva pogotka i postao najbolji strijelac u istoriji bh. šampionata!

Nemanja Bilbija rekorder PL BiH - 126. golova - Zrinjski - Sarajevo, 9. kolo Izvor: Facebook/HŠK Zrinjski

Sad je i zvanično!

Nemanja Bilbija je najbolji golgeter m:tel Premijer lige BiH u istoriji!

Kapiten "plemića" je postigao svoj 126. a potom i 127. gol protiv Sarajeva i nadmašio Brazilca Vagnera Laga, legendu Širokog Brijega, koji je u svojoj karijeri zabilježio dva manje.

Banjalučanin je u 23. minutu pogodio iz penala na stadionu "Pod Bijelim brijegom" i izjednačio rezultat protiv "bordo" ekipe, koja je vodila golom Dala Varešanovića.

Do odlaska na odmor, Zrinjski je postigao još dva pogotka za preokret - najprije je Igor Savić pogodio za 2:1, a onda je i mrežu Muhameda Šahinovića pogodio i Mario Ćuže - 3:1.

U nastavku je Bilbija kompletirao "poker" golova mostarskog tima, koji je u svom četvrtom dvoboju ove sezone zabilježio drugi trijumf.