Het-trik Krnete odlučio derbi u kanjonu Vrbasa: Novi trijumf Krupe za prvi poraz Slavije!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ekipa Vladimira Ilića zadržala lidersku poziciju i nakon derbija, ali i njeni pratioci su takođe upisali pobjede ovog vikenda.

Prva liga RS 9. kolo Krupa - Slavija 3-1 Izvor: FSRS/Nikola Kulaga

Fudbaleri Krupe u odličnoj formi, a to su potvrdili pobjedom 3:1 protiv Slavije u subotu poslijepodne.

Derbi 9. Kola m;tel Prve lige RS, odigran u kanjonu Vrbasa, odlučio je Ognjen Krneta koji je upisao het-trik i tako se pobrinuo da Slavija upiše prvi poraz ove sezone.

Krneta je sve obavio već u prvij pola sata igre, a gosti su preko Arbinje u 18. minutu postigli, kako će se ispostaviti, utješni pogodak, pa je drugo poluvrijeme bilo tek formalnost.

Poredak na samom vrhu tabele Prve lige RS nije se mijenjao jer su i pratioci Krupe, Sloboda Novi Grad, Laktaši i Zvijezda 09 takođe slavili u ovom kolu.

Najbolja odbrana lige, Slobodina, nije ni ovog vikenda primila gol, a pogodak Kesića u finišu prvog poluvremena bio im je dovoljan za trijumf na gostovanju Famosu.

Laktaši su golovima Milojevića i Zelenike savladali Kozaru 2:0 u komšijskom derbiju, dok je Zvijezda 09 istim rezultatom slavila na gostovanju Ljubiću.