Juniori BiH bez bodova završili kvalifikacioni turnir: Estonija nakon preokreta do pobjede nad "zmajićima"

Autor Haris Krhalić

Nakon preokreta u drugom poluvremenu, juniori Bosne i Hercegovine doživjeli su poraz od Estonije rezultatom 3:2.

zmajići, bih, u19 Izvor: Promo/Fudbalski savez BiH

Juniorska fudbalska reprezentacija BiH doživjela je i treći poraz na kvalifikacionom turniru, a u posljednjem kolu "zmajići" su poraženi od vršnjaka iz Estonije rezultatom 3:2.

Estonija U19 - BiH U19 3:2 (0:2)
/Lehmets 56, Luts 86, Ounapu 90+4 - Kahvić 25, Prskalo 30/

Sve je dobro počelo za našu reprezentaciju koja do vođstva stiže u 25. minutu kada je Kahvić na asisteniciju Prskala načeo mrežu Estonaca. Samo pet minuta kasnije Prskalo povećava na 0:2. U ulozi asistenta našao se mladi fudbaler banjačkog Borca Savo Šušić.

Bio je to i konačni rezultat prvog poluvremena, da bismo u nastavku vidjeli veliki preokret u režiji Estonaca.

Prvo je na 1:2 smanjio Lehmets u 56. minutu da bi se pet minuta kasnije desio ključni trenutak današnjeg meča. Napadač Sarajeva Irfan Ramić zaradio je svoj drugi žuti, odnosno crveni karton, te je za njega meč bio završen.

Reprezentacija Estonije je iskoristila igrača više te je prvo izjednačila u 86. minutu preko Lutsa da bi duboko u sudijskoj nadoknadi Ounapu donio pobjedu svojoj reprezentaciji.

Naša reprezentacija je na taj način okončala ovaj kvalifikacioni turnir bez osvojenog boda, a prethodno je poražena od Poljske i Italije.