Ponižavanje! Siti rastjerao navijače Junajteda sa stadiona: Gvardiolina mašina postigla četiri gola za poluvrijeme

Potpuna dominacija Mančester sitija u derbiju Mančestera. Na poluvremenu je rezultat bio 4:0!

mančester siti mančester junajted 4 0 za poluvrijeme  Izvor: FoNet/AP/Martin Rickett

Mančester siti pregazio je Mančester junajted u prvih 45 minuta utakmice - 4:0. Zbog tradicije, veličine gostujućeg kluba i velikog rivalstva, ovaj meč moramo da zovemo derbijem, ali na terenu je daleko od toga. To su dokazali golovi dvostrukih strijelaca Fila Fodena i Erlinga Holanda, kao i čudesne asistencije Kevina De Brujnea. "Građani" su bili nemilosrdni prema gradskom rivalu i zato su navijači Junajteda masovno napuštali stadion Itihad već pre poluvremena. Bilo im je dosta ovoga:

Iako nije novost da Siti da četiri gola protiv Junajteda (u martu ove godine bilo je 4:1), a mnogi pamte i "šesticu" gostiju na Old Trafordu 2011, ali ipak je teško sjetiti se ovakvog sudara fudbalske sile i ekipe koja iz godine u godinu tek na mahove podsjeća na veličinu Junajteda.

Iako su "crveni đavoli" prethodnih nedjelja imali dobre rezultate, Erik Ten Hag je proglašen najboljim menadžerom Premijer lige za prošli mesec, a Markus Rašford najboljim igračem, gostovanje aktuelnom šampionu pokazalo je i ekipi i navijačima Junajteda kako stoje stvari u Premijer ligi i ko će se još dugo pitati za sve.