Bagarić odlučio derbi na Pecari: Široki promašio penal, Petrović propustio da svira još jedan!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Širokobriježani pobjedom nad Željezničar stigli do prvog mjesta na tabeli, bar do nedjelje popodne.

Premijer liga BIH Široki Brijeg - Željezničar 1-0 Izvor: FK Željezničar

Jedan promašen i jedan čist nedosuđen penal, te majstorija Bagarića obilježili su derbi Širokog Brijega i Željezničara na Pecari nakon kojeg su domaći zasjeli na sami vrh tabele.

Široki Brijeg savladao je Željezničar minimalnom pobjedom 1:0 koju je u 61. minutu obezbijedio Ilija Bagarić.

Napadač Širokog Brijega odličnom varkom izbacio je Amou i Drinu i ušao u šesnaesterac, te šutirao, a lopta je zakačila Kosorića i završila u Benderovoj mreži.

Upravo je Bagarić bio možda i najopasniji po gol Željezničara, mogao je već u četvrtom minutu da se upiše u strijelce, ali je Bender odbranio njegov pokušaj.

Najbolju priliku za Željezničar, koji je tek u posljednjim trenucima utakmice krenuo u pravu ofanzivu, propustio je Amoa kada je nakon kornera sa šest metara neometan poslao loptu poslije gola.

Tri minute kasnije vidjeli smo prvu od nekoliko spornih situacija na ovom melu, u kojoj se sudija Dragan Petrović nije najbolje snašao.

Lukić je oboren u šesnaesteracu, ali je Petrović umjesto jedanaesterca dosudio indirektan udarac i pokazao napadaču domaćih žuti karton zbog navodnog simuliranja.

Još tri puta padali su Širokobriježani u šesnaestercu u prvom poluvremenu, a Petrović je u 44. minutu ocijenio da je Drina napravio prekršaj nad Bagarićem i pokazao na bijelu tačku.

Penal je izveo Vukoja, ali je Bender odbranio njegov udarac, a dvije minute kasnije odličnim istrčavanjem van šesnaesterca spriječio dobar napad Širokog Brijega.

Novu šansu za vođstvo Širokobriježani su propustili u 59. minutu, kada je lopta nakon ubacivanja iz slobodnog udarca stigla do Oliveire, ali ju je on sa četiri metra poslao preko gola.
Ipak, dvije minute kasnije odlučen je meč na Pecari.

Bagarić je postigao pobjedonosni pogodak, te tako donio svom timu tri boda kojima je Široki preuzeo prvo mjesto na tabeli od Zrinjskog, bar do nedjelje popodne, kada će „plemići“ gostovati Leotaru.

Željezničar je nakon serije dobrih rezultata, vezao dva poraza, a loše vijesti za trenera Edisa Mulalića pred derbi protiv Veleža u narednom kolu su i žuti kartoni za Hajdarevića i Drinu zbog kojih će propustiti naredni meč.