"Čelični Union" zasjeo na prvo mjesto i ne pušta – Borusija ponovo žrtva kod "kuće starog šumara"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Janik Haberer iskoristio poklon golmana Borusije Dortmund, a onda poslao još jedan "projektil" za novu pobjedu Union Berlina.

Bundesliga Union Berlin - Borusija Dortmund 2-0 Izvor: FILIP SINGER/EPA

Union Berlin je i dalje najveće iznenađenje i lider na tabeli Bundeslige.

Ekipa iz Istočne Njemačke od povratka u Bundeligu 2019. godine pruža dobre partije, a ove sezone napravila je korak više i odličnim startom sezone izbila na prvo mjesto koje nikako da pusti.

"Čelični Union“ iz sedmice u sedmicu pruža dobre partije, pogotovo na svom Stadionu "Kod starog šumara" sa kojeg je u nedjelju Borusija Dortmund ispraćena sa dva komada u mreži.

Union Berlin slavio je 2:0 pogocima Janika Haberera, i to za samo dvadesetak minuta.

Veznjak domaćih iskoristio je u osmom minutu poklon golmana Borusije Gregora Kobela, koji se nakon jedne vraćene lopte okliznuo pa je Habereru preostalo samo da pospremi loptu u mrežu.

Nije mnogo razmišljao Haberer ni u 21. minutu, kada je odbijenu loptu snažnim prizemnim udarcem poslao u donji desni ugao i obradovao ljubitelje fudbala u predgrađu Berlina.

Ekipa Edina Terzića tako se našla u problemu koji nije uspjevala da riješi do kraja meča, a za to su zaslužni isključivo domaći fudbaleri.

Momci u crveno-bijelom pretrčali su deset kilometara više od Borusije Dortmund, što znači da je svaki igrač u polju istrčao bar kilometar više od svog protivnika.

Upravo to je jedna od karakteristika ekipa Ursa Fišera ove sezone, pa će svi ostali morati dobro da se potrude da ih savladaju i skinu sa prve pozicije.

Nakon drugog poraza u posljednja tri meča Borusija Dortmund je na osmom mjestu na tabeli sa 16 bodova, odnosno sedam manje od današnjeg rivala.