Fudbaleri Crvene zvezde osvojili tri veoma važna boda u Novom Sadu.

Crvena zvezda Vojvodina 2:0 Superliga Srbije Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u odloženom meču 5. kola Supelrige i tako zadržali pet bodova prednosti u odnosu na Partizan, koji je nešto ranije stigao do trijumfa protiv Napretka. Beogradski tim je u Novom Sadu do pobjede stigao golovima Aleksandra Pešića i Gelora Kange, koji su na početku drugog dijela meča riješili pitanje pobjednika.

Osim dva pogotka koja smo vidjeli, najbolju šansu na meču propustio je Ibrahim Mustafa u finišu susreta, dok je Vojvodina najviše prijetila preko Uroša Nikolića. Ofanzivac domaćeg tima pogodio je stativu u prvom minutu nastavka i tako "razbio" monotoniju nakon prvih 45 minuta fudbala koji nisu bili baš reprezentativni.

Uslijedio je šok za domaći tim, pošto je Pešić iskoristio sjajan prodor Strahinje Erakovića i glavom sproveo u mrežu centaršut momka koji je ponovo bio desni bek. Desetak minuta kasnije, nakon što je konsultovana VAR tehnologija, dosuđen je penal za gostujući tim koji je u pogodak veoma preciznim udarcem pretvorio Kanga.

20:49

KRAJ - 0:2!

Golovima Aleksandra Pešića i Gelora Kange aktuelni šampion Srbije osvojio je bodove na gostovanju Vojvodini. Nakon 14 odigranih mečeva Zvezda ostaje na čelu tabele, sa 38 bodova - pet više od Partizana.

20:42

87. minut - Još izmena!

Umesto Rodića i Kange su na terenu Irakli Azarov i Nikola Stanković.

20:35

80. minut - Izmena!

Umesto Pešića na terenu je sada Stefan Mitrović.

20:32

Drugi gol Zvezde!

Pogledajte kako je Gelor Kanga duplirao prednost Zvezde, pogotkom sa bele tačke:

Pogodak veznog fudbalera.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

20:31

76. minut - Trostruka izmena Vojvodine!

Umesto Busnića, Čumića i Uroša Nikolića na terenu su Topić, Kabić i Baraj.

20:27

72. minut - Dvostruka izmena Zvezde!

Umesto Ivanića i Kataija na terenu su sada Nenad Krstičić i Ibrahim Mustafa.

20:25

Prvi gol Zvezde!

Ovako je Aleksandar Pešić doneo prednost gostima:

Pogodak napadača Zvezde.

20:16

62. minut - GELOR KANGA!

Vezni fudbaler iz Gabona bio je izuzetno precizan i duplirao je prednost Crvene zvezde!

20:15

61. minut - Penal za Zvezdu!

Nakon gledanja VAR snimka, glavni arbitar Milanović Miloš dosudio je penal!

20:10

55. minut - Kanga!

Ponovo je Gabonac raspalio po lopti, ovog puta iz bolje situacije, ali njegove udarac završio je iznad prečke Carevićevog gola.

20:07

52. minut - ALEKSANDAR PEŠIĆ!

Prekida golgeterski post Aleksandar Pešić, napadač Crvene zvezde. Mnogo prostora je Vojvodina ostavila po strani, a Erakovićev centaršut glavom je u mrežu sproveo Pešić.

20:04

50. minut - Kanga!

U samo jednom minutu videli smo više uzbuđenja nego za ceo prvi deo meča. Gelor Kanga šutirao je sa više od 25 minuta, a Carević je loptu odbio u korner.

20:04

49. minut - Stativa!

Imala je sreće Crvena zvezda. Pobegao je čuvarima na drugoj stativi Uroš Nikolić, a njegov udarac završio je na stativi. bila je ovo najbolja prilika za domaći tim!

20:00

46. minut - Nastavljamo!

Tokom poluvremena nije bilo izmena, a Crvena zvezda kreće u prvi napad u nastavku.

19:44

Poluvreme - 0:0!

Veoma tvrd i težak derbi u Novom Sadu, bez pravih prilika i sa mnogo duela na sredini terena. Nadamo se boljoj utakmici u drugom delu meča!

19:42

45+1 - Žuti i za Milunovića!

Snažni defanzivac Crvene zvezde koristio je lakat u vazduhu, zbog čega je zaradio javnu opomenu u nadoknadi prvog dela meča.

19:34

37. minut - Katai!

Odlično je Aleksandar Katai izbegao ofsajd, sjajno ga je i uposlio Aleksandar Pešić, ali nema gola. Katai, koji je ostao u situaciji 1 na 1 sa Carevićem nije uspeo da zatrese mrežu nakon prvog udarca u okvir gola na večerašnjoj utakmici.

Zbog protesta sa klupe Uroš Vitas je dobio žuti karton, šest minuta nakon što je izašao iz igre.

19:27

31. minut - Prinudna izmena!

Umesto povređenog Uroša Vitasa na terenu će biti reprezentativac Malija, Mamadu Traore.

19:12

15. minut - Otvoreno...

Nije bilo previše pravih uzbuđenja u Novom Sadu na početku ovog meča, ali je tempo veoma dobar. Uz to, jasno se može videti da Vojvodina želi da igra fudbal i da napadne goste iz Beograda!

18:58

1. minut - Meč je počeo!

Pratimo derbi, odloženu utakmicu 5. kola Superlige.

18:50

Partizan pobedio, pritisak na Zvezdi...

Crno-beli su uspeli da savladaju Napredak iz Kruševca, pa sada imaju meč više i samo dva boda manje od Crvene zvezde. Pritisak pred meč u Novom Sadu!

18:30

Ovako je to bilo...

Pogledajte detalje sa meča koji su isti rivali u Novom sadu odigrali pre nekoliko meseci, u 34. kolu Superlige za sezonu 2021/22:

Pobeda Zvezde u Novom Sadu.

18:15

Poslednji meč!

Vojvodina i Crvena zvezda poslednji put sastali su se u plej-ofu prethodnog prvenstva, a početkom maja je u Novom Sadu bolji bio beogradski tim.

Golovima Milana Pavkova i dvostrukog strelca Aleksandra Kataija, aktuelni šampion je stigao do trijumfa i nastavio da korača ka još jednom trofeju namenjenom najboljem timu u Srbiji, Prisetite se detalja sa tog meča:

18:00

Vojvodinin početak sezone!

Silovito je Vojvodina krenula u novu sezonu i dugo bila u samom vrhu tabele, ali sada se čini da ekipa iz Novog Sada ne može da prati ritam najboljih srpskih timova. Na dosadašnjih 14 mečeva sakupili su 23 boda i trenutno zauzimaju 6. mesto na tabeli, uz napomenu da su u poslednje tri runde poraženi od Partizana i TSC-a, uz remi sa Novim Pazarom.

17:55

Zvezdin početak sezone!

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 13 mečeva u tekućem prvenstvu, a na tim susretima osvojili su 35 bodova. To je dovoljno za prvo mesto i pet bodova više u odnosu na PArtizan, odnosno dva boda više od drugoplasiranog TSC-a koji ima dva odigrana meča više.

Pored meča protiv Vojvodine, Crvena zvezda treba da nadoknadi i derbi protiv Čukaričkog, koji je takođe odložen tokom evropskih kvalifikacija.

Rezervisti!

Vojvodina: Simić, Baraj, Kabić, Lazarević, Malbašić, Milosavljević, Topić, Traore, Vukčević, Zukić, Đorđević

Crvena zvezda: Popović, Azarov, Kulibali, Ben, Krstičić, Mitrović, Motika, Mustafa, Pankov, Srnić, Stanković

17:20

Sastavi!

Vojvodina: Carević - Bjeković, Jeličić, Vitas, Antonijević - Busnić, Miletić - Simić, U. Nikolić, Čumić - N. Nikolić

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai, Ivanić - Pešić

17:05

Dobar dan!

Nakon mnogo čekanja, Vojvodina će ugostiti Zvezdu! Meč koji je trebalo da se odigra još u petom kolu Superlige pomeren je zbog obaveza srpskog šampiona na evropskoj sceni, a sada je došlo vreme da se nadoknadi propušteno. Vojvodina i Crvena zvezda igraće meč danas, od 18:55, na stadionu "Karađorđe".