Krupi dosta 12 minuta protiv Radnika, Laktaši za 17 postigli četiri gola protiv Famosa!

Ove subote odigrano je sedam utakmica m:tel Prve lige Republike Srpske. Lider se lako obračunao sa Bijeljincima, baš kao i Laktaši u duelu dva povratnika u elitu.

krupa pobijedila radnik  Izvor: Promo/FK Krupa

Krupa je nastavila sa odličnim partijama u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske i uknjižila šestu vezanu, a ukupno dvanaestu pobjedu!

Isto toliko minuta bilo je potrebno timu Vladimira Ilića i lideru prvoligaškog karavana da odradi posao protiv Radnika, koji je u kanjonu Vrbasa poklekao već u prvom poluvremenu:

KRUPA – RADNIK 4:1 (3:0)

Luka Babić je u 24. minutu doveo tim Krupe do prednosti, a onda su mrežu nemoćnih Bijeljinaca pogađali i Miloš Perović u 29. i Aleksandar Petrović u 36. minutu, pa je već tad bilo jasno da će cijeli plijen ostati u Krupi na Vrbasu.

Promjene rezultata nije bilo do 78. minuta, kada je Dragan Došlo smanjio minus gostiju, koji su na kraju ovo gostovanje ipak napustili uz deficit od tri gola, obzirom da je deset minuta kasnije Dušan Čelar postavio konačnih 4:1.

Novljanska Sloboda, najbliži pratilac Krupe na tabeli, zadržala je zaostatak od dva boda. Ekipa Darka Vojvodića trijumfovala je na "Mlakvama" u lokalnom derbiju nad Rudar Prijedorom (2:1), revanširavši se tako "rudarima" za nedavnu eliminaciju iz Kupa BiH (1:4).

Mujo Smajić u 12. i Tarik Saletović u 37. minutu odveli su meč u željenom smjeru za Novljane, čiju je prednost do kraja meča uspio samo da smanji Danilo Marmat, u posljednjem minutu prvog poluvremena.

Odličnu predstavu svojim navijačima priredili su igrači Laktaša, koji su "petardom" ispratili Famos u Vojkoviće, postigavši čak četiri gola za 17 minuta!