Šampion pao u Torinu: "Bikovi" 499 minuta bili bez gola protiv Milana, a onda u dva minuta postigli dva!

Više od pet utakmica u Seriji A fudbaleri Torina nisu uspjeli da zatresu mrežu "rosonera", ali su večeras "blickrigom" potpuno šokirali aktuelnog šampiona Italije.

Torino - Milan Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

Pet prvenstvenih utakmica fudbaleri Torina nisu uspjeli da postignu gol u duelima sa Milanom, a na sve to treba dodati i meč u Kupu Italije, koji je nakon 0:0 u regularnih 90 minuta, tim "rosonera" uspio da dobije na penale.

Ipak, večeras su "bikovi" bili izuzetno raspoloženi, pa aktuelni šampion nije imao šanse na Olimpijskom stadionu u Torinu. Poslije 499 minuta zatresli su Torinezi mrežu rivala iz Milana, a odmah je stigla i pobjeda - 2:1 (2:0).

Izabranici hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića napravili su pravi "blickrig", te su u 35. i 37. minutu golovima Kofija Điđija i Alekseja Mirančuka srušili nade Stefana Piolija i njegovih izabranika da na ovom "vrućem" gostovanju mogu nastaviti prvenstvenu seriju od četiri pobjede.

Krenuo je Milan konačno ofanzivnije u nastavku, sa željom da što prije istopi zaostatak. I uspio je u toj namjeri u 67. minutu. Nesmotrenost Vanje Milinković-Savića koštala je domaće. Srpski čuvar mreže bespotrebno je istrčao daleko van kaznenog prostora, iskoristio je to Žunior Mesijas i smanjio na 2:1.

Očekivalo se da gosti naprave dodatni pritisak, ali on je izostao. Veliko je pitanje da li bi, da nije bilo greške igrača Torina, uopšte stigli i do počasnog gola, tako da su nakon loše partije morali da se pomire s porazom.

Ostali su na 26 bodova, šest manje od lidera Napolija, dok je Torino devetoplasirani sa 17 bodova.