Bez Imobilea - nije to to: Lacio vodio, pa izgubio od Salernitane - briga više, Sergej ne igra u derbiju!

Lijepu seriju Rimljani su neočekivano prekinuli na "Olimpiku".

Sergej Milinković-Savić Izvor: Shutterstock

Lacio je u prethodnih šest prvenstvenih utakmica slavio čak pet puta, uz tek jedan remi, a večeras je neugodno iznenadio svoje pristalice.

Uprkos vođstvu nakon prvih 45 minuta duela sa Salernitanom, na kraju je ostao bez ičega. Gosti iz Salerna u nastavku su postigli tri gola, u potpunosti promijenili tok utakmice, a dodatni problem za tim Mauricija Sarija je činjenica da je Sergej Milinković-Savić, samo nakon par minuta na terenu, zaradio žuti karton, zbog kojeg će biti suspendovan za predstojeći "Derbi dela Kapitale" protiv gradskog rivala Rome.

Imali su Rimljani blagu terensku inicijativu u prvom poluvremenu, stigli do zasluženog vođstva preko Matije Zakanjija, ali im se igra u potpunosti raspala u nastavku.

Bez prvog strijelca Ćire Imobilea, koji je povrijeđen, "nebeskoplavi" ne liče na sebe. Za samo 25 minuta gosti su stigli de iznenađujućeg preokreta i vođstva. Sjajnim lob udarcem izjednačenje Salernitani donio je nekadašnji igrač Lacija Antonio Kandreva, da bi Federiko Facio, bivši igrač Rome, nedugo zatim pogodio za vođstvo gostiju.

Poslije toga reagovao je Sari i na teren poslao Milinković-Savića, ali Srbin ne da nije pomogao svom timu da dođe bar do izjednačenja, nego su domaći nedugo nakon njegovog ulaska na teren primili još jedan gol. Strijelac za šokantnih 1:3 bio je Bulaje Dia.

Koliko Imobile nedostaje svom timu, najbolje se vidjelo u završnici susreta. Potpuno bezidejna napadačka linija nije uspjela da stvori niti jednu opasnost pred golom rivala. Čak je Salernitana više prijetila, bila blizu i četvrtog gola, ali ostale je 1:3.

Sarijev tim sada čeka težak meč protiv Fejnorda, a zatim duel sa Romom, u koji ulazi bez dvojice najvažnijih igrača - prvog strijelca Imobilea i kapitena Sergeja.

S druge strane Salernitana igra sjajno, nalazi se u zlatnoj sredini, a trijumf na "Olimpiku" bio im je prvi gostujući ove sezone.