Leotar se ne šali, ekipa Marka Maksimovića skinula novi "skalp": Sarajevo palo na Policama!

Autor Goran Arbutina

Ekipa Marka Maksimovića nastavila sa odličnim igrama i upisala važna tri boda u posljednjem meču prvog dijela sezone.

PLBIH Leotar pobijedio Sarajevo 2:0 Izvor: Čedomil Mucović/FK Leotar

Leotar igra kao preporođen nakon dolaska Marka Maksimovića, a to su dokazali i u nedjelju protiv Sarajeva.

Upisali su Trebinjci dva poraza u posljednja četiri kola, ali su nakon trijumfa remija sa Zrinjskim, a potom trijumfa nad Širokim Brijegom i Veležom uzeli još jedan "skalp" na Policama.

Leotar je sa 2:0 savladao Sarajevo zahvaljujući Pervanu koji je dva puta matirao Šahinovića.

Iako je Leotar tokom čitavog meča bio bolji protivnik, nije uspio da zatrese mrežu u prvom poluvremenu, ali je u 48. minutu stigao do gola. Pervan je ubacio iz slobodnog udarca a niko nije dirao loptu i ona je završila u mreži 1:0.

Na 2:0 povisio je u 59. minutu dobrim udarcem nakon što se lijepo oslobodio dvojice igrača Sarajeva.

Ekipa Marka Maksimovića tako je upisala važna tri boda u borbi za opstanak, što je cilj Trebinjaca u ovoj sezoni, ali ujedno i ostavila Sarajevo na osam bodova od trećeg mjesta koje vodi u Evropu.