Goleada u blatu Banovića, "petarda" Slobode u mreži Igmana!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

U strijelce se upisao i Eldar Mehmedović koji je uprkos ličnoj tragediji smogao snage da zaigra, a onda i iskoristio priliku za pogodak sa „bijele tačke“.

PLBIH Sloboda pobijedila Igman 5-1 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Četiri gola viđena su u subotnjem duelu Veleža i Sloga po potpuno blatnjavom terenu u Gabeli, a dana kasnije, čak čest na tek nešto boljem terenu u Banovićima.

Sloboda je sa 5:1 savladala Igman, a trijumf tuzlanske ekipe mogao je biti i ubjedljiviji da Bukvić nije odbranio penal Ramića u finišu susreta.

Uprkos njegovom promašaju bila je to prava goleada u Banovićima, koja je počela u 38. minutu golom Husejinovića, odnosno loptu je dirao neko od protivničkih igrača prije nego je završila u mreži.

Bio je to rezultat prvog poluvremena u kojem je uglavnom Sloboda napadala, ali je tu inicijativu krunisala tek u nastavku. I to kako!

U samo deset minuta tri puta su zatresli mrežu i riješili pitanje pobjednika.

Pogodak za 2:0 postigao je Osmanković u 47. minutu, nakon uigrane kombinacije iz kornera.

Samo dvije minute kasnije bilo je 3:0, nakon lošeg ispucavanja golmana, a onda i autogola Dupovca.

U 56. minutu lijep gest Stojana Vranješa nakon što je izborio penal za Slobodu. Nekadašnji kapiten Borca prepustio je loptu Eldaru Mehmedoviću koji je uprkos ličnoj tragediji smogao snage da zaigra na ovom meču.

On je bio precizan sa bijele tačke za svoj letvrti gol u sezoni i uslijedila je emotivna proslava pogotka sa cijelim timom i stručnim štabom.

Igman je uspio da smanji preko Ćubare u 72. minutu.

To je bilo sve od gostiju, pošto je Ramić propustio priliku da smanji na 4:2. Njegov udarac sa bijele tačke odbranio je Bukvić, koji je dva puta odlično reagovao u samo nekoliko sekundi.

Tačku na "i" na ovom meču stavio je Komazec pogotkom u sudijskoj nadoknadi.