Španija i Njemačka remizirali 1:1

Njemačka se provukla - "rezervista" pogodio za remi! Do ljetos igrao drugu ligu, a sad zbog njega ostaju na Mundijalu!

Španija i Njemačka odigrale neriješeno - 1:1! "Panceri" su preživjeli i imaju realnu šansu da ostanu na Mundijalu i nakon grupne faze!

Španija i Njemačka remizirali 1:1 Izvor: Fonet/AP/Ricardo Mazalan
21:54

KRAJ UTAKMICE!

Španija - Nemačka 1:1! (Morata 62' - Filkrug 83')

Grupe E sada izgleda ovako: Španija 4, Japan 3, Kostarika 3, Nemačka 1.

Parovi poslednjeg kola: Japan - Španija, Kostarika - Nemačka

21:52

90' Heroj utakmice - Niklas Filkrug

Izvor: Profimedia

Prošle sezone igrao je drugu ligu, sa Verderom, timom za koji igra i sada. Debitovao je za reprezentaciju neposredno pred početak Mundijala, u meču protiv Omana.

21:42

83' IZJEDNAČENJE - FILKRUG!

Rezervni nemački napadač dao je gol za izjednačenje 1:1!

Selektor Hansi Flik uveo ga je u reprezentaciju ove jeseni, sa 29 godina, a on mu se odužio golom u ovako važnoj utakmici!

21:31

73' Najveća šansa za Nemačku - Musijala promašio ZICER!

Vezista Bajerna Džamal Musijala gađao je sa ivice peterca, a golman Simon bio je odlično postavljen i odbranio kao na rukometu. Ostaje 1:0 za Španiju!

21:20

62' ŠPANIJA VODI 1:0 - MORATA!

"Sedmica" Španije za vođstvo 1:0!

Đordi Alba je centrirao sa leve strane, Alvaro Morata je u punom trku šutnuo sa "prve stative", Zile je kasnio i to je vođstvo "Furije"!

21:14

57' Kimih gađa - Simon brani!

Nemački vezista dobro je šutirao, a španski golman je izbio loptu u korner!

Izvor: Fonet/Julio Cortez/AP

20:40

40' Nemačka daje gol - ali je poništen!

Defanzivac Čelsija Antonio Ridiger dao je gol glavom - ali je poništen jer je bio u ofsajdu!

Prvi opasan prekid za "pancere" i odmah pogodak, koji je sudija iz Holandije ipak "prepravio", pa na semaforu ostaje 0:0.

20:27

27' - TORES BLOKIRAN!

Sjajna prilika za Španiju. Feran Tores se namestio, šutirao, njegov pokušaj je izblokiran!

20:22

22' - ALBA ZAMALO

Oprobao se i Žordi Alba, namestio se, šutirao dobro, ali pored stative.

Izvor: fonet/Matthias Schrader/AP

20:16

16' - OFSAJD!

Prilika za Nemačku, ali je sudija podigao zastavicu. Tomas MIler je u ofsajdu.

20:07

PREČKA!

7' Bomba Danija Olma - pogodio je prečku nemačkog gola! Nojer se bacio i dotakao je loptu dovoljno da ne uđe u mrežu!

20:05

Meč je počeo!

19:57

Šta je kome potrebno?

Tabela je jasna: Španija 3, Japan 3, Kostarika 3, Nemačka 0!

Očigledno je da je Nemcima neophodna pobeda da bi ostala u trci za plasman posle prethodnog poraza od Japana

Dobro došli u tekstualni prenos!

Španija i Nemačka igraju od 20 časova na stadionu "Al Bajt"

UKRATKO

Španija i Njemačka odigrale su neriješeno (1:1) u jednom od najvećih derbija grupne faze Mundijala. "Furija" je povela golom Alvara Morate na sjajnu asistenciju Đordija Albe u 62. minutu, a konačan rezultat postavio je rezervni napadač Njemačke Niklas Filkrug u 83, nakon što mu je loptu dodao vezista Džamal Musijala.

učitaj još +

UKRATKO

Filkruga je odmah zagrlio selektor Hansi Flik, koji je iznenadio mnoge kada ga je ove jeseni prvi put pozvao u reprezentaciju sa 29 godina i napadač Verdera mu se za to odužio kada je bilo najpotrebnije.

UKRATKO

Bivši napadač Grojter Firta, Nirnberga i Hanovera dao je ove sezone 10 golova za klub, u odličnoj formi otišao u Katar i tamo pokazao da je njegov poziv bio pun pogodak selektora. Nijemci su ovim bodom zadržali sasvim realnu šansu da se plasiraju u nokaut fazu, iako su posljednji na tabeli sa jednim osvojenim bodom poslije dvije utakmice.