Hrvatska je izbacila Brazil i postala prvi polufinalista Svjetskog prvenstva u Kataru!

hrvatska brazil mundijal uživo prenos  Izvor: Anadolija/Salih Zeki Fazlıoglu

Reprezentacija Hrvatske prvi je polufinalista Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru nakon što je večeras nakon drame i penal-lutrije savladala selekciju Brazila!

Regularni tok utakmice završio je rezultatom 1:1, Hrvati su u penalima trijumfovali rezultatom 4:2, a heroj susreta je golman Dominik Livaković sa 11 odbrana! "Vatreni" sada čekaju protivnika iz duela u kojem se večeras sastaju Argentina i Holandija (20.00 časova).

Nije bilo golova do kraja regularnog toga utakmice, pa je susret prvog četvrtfinala Mundijala nastavljen u produžecima.

U prvom je dalje vidan pritisak Brazila, Hrvatska tu i tamo imala par prilika, da bi Nejmar u 106. minutz dlično prošao najprije Sosu, potom i Livakovića, te pogodio za 1:0 i postigao svoj 77. pogodak u dresu reprezentacije Brazila, čime se izjednačio sa proslavljenim Peleom.

Kada se činilo da su šanse za penale vrlo male, Bruno Petković je u 118. minuti na veliku radost hrvatskih navijača pogodio za izjednačenje, asistirao je Mislav Oršić.

Pogodak Petkovića bio je praktično i prvi udarac u okvir gola reprezentativaca Hrvatske u ovoj utakmici. Bez pobjednika ni nakon produžetaka, uslijedili su penali.

U redovima Hrvatske iz penala su bili precizni Vlašić, Majer, Modrić i Oršić, dok je u redovima Brazila strijalc bio Kazemiro, a promašili su Rodrigo i Markinjos.

18:50

Hrvatska je u polufinalu!

Mislav Oršić, asistent kod gola za izjednačenje, pogađa sam ugao gola Alisona!

Markinjos je četvrti izvođač za Brazil, ali ga je stativa zaustavila - 4:2 za Hrvate!

18:48

Luka Modrić kao kapiten i najiskusniji igrač tima uzima loptu i rutinski pogađa!

Pedro pogađa za Brazilce i nastavlja se drama u Kataru!

18:46

Majer je precizan, baš kao Kazemiro!

18:46

Vlašić pogađa u prvoj seriji za Hrvatsku, Livaković brani Rodrigu!

18:40

KRAJ - 1:1

Poslije 120 minuta rezultat je 1:1, heroj Hrvatske je Bruno Petković!

Idemo u novu penal-lutriju, Hrvati su na taj način izbacili Japan, tako da su spremni na ovo!

18:39

122. minut - Livaković za kraj

U velikoj gužvi se sjajno snašao Kazemiro, šutirao, međutim Livaković je upisao još jednu odbranu!

Djeluje da je to to!

18:37

120. minut - Pokušaj Majera

Probao je iz velike udaljenosti Lovro Majer, ali nema gola! Ostaje 1:1!

Igraće se još dva minuta u nadoknadi.

18:33

116. minut - GOOOOL, 1:1! HRVATSKA SE VRAĆA

Evo gola za Hrvate, krećemo od nule!

Izvor: Anadolija/Serhat Çağdaş

Iskoristio je Bruno Petković očajnu reakciju odbane Brazila i poravnao na 1:1, još par minuta je ostalo do penal-lutrije!

18:30

Evo i Oršića

Iz igre je izašao Brozović, a na terenu je Mislav Oršić, sve karte je bacio na napad Zlatko Dalić.

18:28

111. minut - Hrvati idu u napad

Izašao je Borna Sosa, a zamijenio ga je Ante Budimir. Lijevi bek za napadača!

Kreću Hrvati u sve jače napade, nemaju više šta da čekaju, jer gube - 1:0!

18:25

Izvor: Anadolija/Mustafa Yalçın

18:22

Nejmar se izjednačio sa Peleom!

Nejmar je postigao svoj 77. gol u dresu Brazila, a to je dovoljno da se izjednači na vječnoj listi sa velikim Peleom!

Slavni Brazilac trenutno vodi veliku životu bitku, dok njegov miljenik "rešeta" na Mundijalu.

18:18

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA! 1:0 ZA BRAZIL

Odlično je Nejmar započeo akciju, u kojoj se poslije bukvalno ušetao u Livakovićev gol. Konačno je Brazil poveo i to je sasvim zasluženo - 1:0!

18:16

105. minut - NEJMAR! 1:0 ZA BRAZIL!

Prelijepa akcija Brazila i strelac je Nejmar!

18:13

103. minut - Velika prilika za Hrvatsku!

Poigravao se Bruno Petković sa četiri fudbalera Brazila, a potom loptu odložio ka Brozoviću, koji je šutirao očajno i prokockao je možda i najveću priliku na meču za svoju selekciju!

18:12

101. minut - Atraktivan pokušaj Pedra

Probao je napadač Flamenga da ugrozi Livakovića, ali mu to nije pošlo za rukom. Pa se nastavlja ova fudbalska drama!

18:08

97. minut - Još jači pritisak Brazila

Odluke sudije Olivera frustiraju igrače i navijače Brazila, dovodi ih Englez trenutno do ludila. Pokušava Brazil u ovim momentima na sve moguće načine da dođe do gola!

18:02

92. minut - Prvi naleti Brazila

Poslije kornera loptu je zahvatio Pedro, ali je ona otišla ka autu. Ništa ni od ovog napada!

18:00

POČINJE PRVI PRODUŽETAK!

Sve je spremno za dodatnih 30 minuta igre!

17:55

KRAJ REGULARNOG DIJELA - 0:0

Nisu Brazilci uspjeli da iskoriste potpunu inicijativu i promašili su veliki broj čistih šansi na ovom meču. Ako je u prvom poluvremenu heroj bio Juranović, u drugom je potpuno dominirao Dominik Livaković!

Idemo u dodatnih 30 minuta!

17:51

NADOKNADA VREMENA!

Igraće se još četiri minuta!

17:47

86. minut - Gužva

Bila je gužva unutar kaznenog prostora, Militao je izblokiran dva puta, a biće korner za Brazil.

17:46

17:45

Izlazi napadač Totenhema!

Iz igre je izašao Rišarlison, a zamijeniće ga Pedro, koji je do sada igrao samo 27 minuta na Mundijalu!

17:44

82. minut - Rišarlison preko gola

Probao je Kazemiro da centrira unutar kaznenog prostora i lopta je stigla do Rišarlisona koji nije dobro šutirao glavom i lopta ide preko prečke!

17:42

80. minut - Opsada gola

Rodrigo je odlično vidio Paketu koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao pravo u Livakovića. Ovo djeluje vrlo frustrirajuće, jer su Brazilci imali bar pet velikih šansi, a još uvijek je 0:0!

17:38

76. minut - LIVAKOVIĆ

Nejmar je imao još jednu čistu situaciju, ali pogađate!? Opet se Dominik Livaković našao na njegovom putu i Brazil je dobio samo korner, nakon kog se ništa nije desilo. Šesta odbrana Livakovića na ovom meču!

Još uvijek mreže miruju - 0:0!

17:36

Novi zvižduci sa tribina

Ovog puta navijači Brazila negoduju protiv "destruktivne" igre Hrvatske. Očigledno je Dalićevoj ekipi cilj da kraj utakmice što pruhe dođe, a ostalo je još malo više od 15 minuta!

17:34

Izmjene kod "vatrenih"

Na teren će Bruno Petković i Nikola Vlašić, a izašli su Andrej Kramarić i Mario Pašalić, koji i nisu ostavili dubok trag na ovom meču!

17:28

66. minut - ZICER PAKETE

Sve je odradio lijepo Paketa i onda kada je trebalo da pošalje loptu iza Livakovićevih leđa, golman Dinama bilježi još jednu vrhunsku paradu. Još uvijek nema golova!

Ovo je peta odbrana na ovom meču za Dominika Livakovića!

17:26

Brozović na ivici crvenog kartona!

Ovo je već drugi faul Marcela Brozovića nakon dobijanja žutog kartona. Dosta rizikuje ovakvim ponašanjem!

17:17

ENTONI MIJENJA RAFINJU!

Fudbaler Mančestera Junajteda je ušao u igru, a Rafinja poslije loših 55 minuta napušta teren.

17:16

17:16

55. minut - Opet Livaković heroj

Imao je čist zicer Nejmar, ali je golman Dinama iz Zagreba još jednom spektakularno odbranio! Stvarno djeluje da gol "visi" u vazduhu!

17:14

53. minut - Lukav pokušaj Perišića

Po ko zna koji put danas je Juranović prekinuo napad Brazila, inicirao kontru, nakon koje je Perišić pokušao sa ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla malo pored stative i ostaje 0:0!

17:09

47. minut - Umalo Gvardiol u svoju mrežu

Odlično su kombinovali po desnoj strani Brazilci, lopta je došla u srce peterca i umalo autogol.

U nastavku Brazil je opet prijetio, konačno su krenuli da igraju!

17:07

POČINJE DRUGO POLUVRIJEME!

Nastavlja se prvi meč četvrfinala Svjetskog prvenstva između Hrvatske i Brazila. Rezultat poslije prvih 45 minuta je 0:0.

Jedna zanimljiva scena se desila po završetku prvog dijela, kada su bivši saigrači iz Real Madrida, Luka Modrić i Kazemiro zamijenili dresove.

16:50

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Hrvatska je uradila tačno ono što je željela - da umrtvi igru Brazila i natjera Nejmara da postane nervozan. Josip Juranović je svakako najbolji igrač prvog poluvremena, lako je zaustavljao napadače Brazila, a pored toga bio je aktivan i protivničkom dijelu terena. Na kraju 0:0!

16:48

Nadoknada vremena!

Engleski sudija Majkl Oliver odlučio je da će se igrati još 60 sekundi!

16:46

42. minut - Nejmar u golmana

Bila je ovo solidna pozicija za šut iz slobodnog udarca. Odgovornost je preuzeo Nejmar, ali je lopta završila u Livakovićevim rukama.

Još uvijek nema golova, a djeluje da će tako i ostati do kraja prvog poluvremena!

16:39

16:38

Hrvatska drži loptu!

Nisu navijači Brazila zadovoljni, čuli su se i prvi zvižduci sa njihove strane. Hrvati drže loptu i ne žure da krenu u napad, dok Brazilci djeluju loše!

16:33

30. minut - Loš pokušaj Perišića

Šta reći za Josipa Juranovića? Opet je odlično osujetio napad Brazila, "povukao" kontru, odlično asistirao Perišiću, koji je očajno šutirao preko gola. Još uvijek čekamo na golove!

16:31

16:28

25. minut - Žuti karton za Danila

Dobro je Juranović probio opet, a Danilo je jako neoprezno startovao na njega i biće to faul na ivici kaznenog, plus žuti za beka Brazila.

16:26

23. minut - Korner za Brazil

Poslije šuta Kazemira, lopta je pogodila jednog od fudbalera Hrvatske i biće to prvi korner za Brazil.

Nakon dobrog centaršuta Rafinje, Hrvati su se odbranili i rezultat ostaje 0:0!

16:24

20. minut - Dobra prilika pred golom Hrvatske

Lijepo su kombinovali Brazilci i plod toga je bila sjajna šansa za Vinisijusa, a njegov udarac je izblokiran. U nastavku te akcije šutirao je Nejmar, ali bio je to lak plijen za Livakovića.

Brazil sve konkretniji, ako ovako nastave, mogli bi da iskoriste svoje šanse!

16:22

16:21

Taktičko nadigravanje

Obje ekipe su jako oprezne i pokušavaju da iskoriste kiks protivnika. Nismo do sada vidjeli nijednu kolosalnu priliku.

16:18

16:16

13. minut - Najbolja prilika na meču

Lijepo je Juranović probio po desnoj strani, sjajno "zavrnuo" loptu na pet metara, a tamo je Perišić loše zahvatio loptu i ostaje 0:0. Da je fudbaler Totenhema bolje reagovao, Hrvatska bi, vrlo moguće, došla do prednosti!

16:15

16:14

10. minut - Sebični Vinisijus upropastio napad

Imao je fudbaler Real Madrira više opcija, ali je on izabrao najgoru - da se zaleti u defanzivce Hrvatske. Na ivici kaznenog prostora se desilo, pa Brazil ima za čim da žali!

16:14

Navijači!

16:08

5. minut - Prvi šut ka golu

Probao je Vinisijus, ali je šut išao pravo u Dominika Livakovića. Brazil vrši presing na posljednju liniju Hrvatske.

Nakon toga probao je Rafinja, ali je to izgledalo dosta traljavo.

16:03

POČINJEMO!

Sudija Majkl Tejlor dao je znak za početak meča, a prvi napad će imati Hrvatska!

15:49

ŠTA PREDVIĐAJU BUKMEJKERI!?

Po prognozama svjetskih bukmejkera Brazil važi za velikog favorita u odnosu na Hrvatsku. Njihova pobjeda se plaća odnosom 1.4, neriješen rezultat uglavnom je 4.5, dok oni koji vjeruju u pobjedu "vatrenih" mogu da svoju uplatu uveličaju za čak devet puta.

15:41

Još manje od pola sata do početka meča!

Ovaj meč će se igrati na "Edukejšn Siti" stadionu, a fudbaleri dvije ekipe su već stigli na njega. Tribine se pune, a veliku podršku će imati obje selekcije.

15:35

Istorija!

Do sada su se ove dvije selekcije sastale četiri puta, od čega su dva okršaja bila na Svjetskim prvenstvima. Prvi duel je odigran 2005. godine i jedini je završen neriješenim rezultatom, 1:1.

Nakon toga, dva puta je Brazil slavio na Mundijalima, 2006. godine sa 1:0, i osam godina kasnije rezultatom 3:1, a dva gola je tada dao upravo Nejmar.

Posljednji meč ove dve selekcije odigran je u junu 2018. godine, uoči prvenstva u Rusiji, a tada je Brazil trijumfovao 2:0 i to golovima Nejmara i Roberta Firmina. Zanimljivo da su tada izabranici Zlatka Dalića imali ulogu da "glume" Srbiju, jer su i te godine srpski fudbaleri bili u grupi sa "selesaom".

15:10

PUT BRAZILA DO ČETVRTFINALA!

Kao što je svima i poznato, Brazil je bio u grupi G, zajedno sa selekcijom Srbije, Kameruna i Švajcarske.

Bili su izabranici selektora Titea prvi favoriti i opravdali su ta očekivanja. Na otvaranju prvenstva savladali su Srbiju sa 2:0, potom i Švajcarsku sa minimalnih 1:0, dok su poraz doživjeli od Kameruna. Ruku na srce, "selesao" je na taj meč izašao u poprilično kombinovanom sastavu, pa taj poraz i nije previše iznenadio njihove navijače.

Put ih je nanio na Južnu Koreju, a oni su za manje 40 minuta svom protivniku napunili mrežu do vrha. Bilo je 4:0, a Korejci su uspjeli u drugom poluvremenu da postignu počasni pogodak za konačnih 4:1.

Imao je Tite mnogo problema sa povredama, pa su poslije Srbije izostali Nejmar i Danilo, uslijedila je teža povreda Gabrijela Žezusa, a jasno je da do kraja prvenstva neće biti ni Aleksa Teljesa.

Ovo su detalji sa prvog meča na šampionatu koji je Brazil odigrao protiv Srbije:

15:06

Glasajte u našoj anketi!

15:04

PUT HRVATSKE DO ČETVRTFINALA!

Reprezentacija Hrvatske bila je u jako kvalitetnoj grupi H, gdje su im rivali bili Maroko, Belgija i Kanada. Šampionat su počeli skromnom partijom bez golova protiv Maroka, gdje su "lavovi sa Atlasa" bili vjerovatno i bolji rival tokom 90 minuta.

Nakon toga "vatreni" su deklasirali Kanadu i nanijeli joj težak poraz rezultatom 4:1, da bi za njih finale prije finala bio okršaj sa Belgijom. Taj meč je takođe završen bez pogodaka, a za to je zaslužan isključivo Romelu Lukaku, koji je uspio da promaši sve što se moglo promašiti.

Put u nokatu fazi je Hrvatsku ukrstio sa Japanom, a tamo su poslije penala i herojske partije Dominika Livakovića, "vatreni" izborili plasman u narednu rundu i zakazali duel sa Brazilom. Pogledajte kako su Hrvati slavili nakon pobjede: