Francuska - Maroko uživo prenos Svjetsko prvenstvo Katar

Francuska je pobijedila Maroko i igraće protiv Argentine u finalu Svjetskog prvenstva.

Francuska - Maroko uživo prenos Svjetsko prvenstvo Katar Izvor: Anadolia/Erçin Ertürk

Francuska protiv Argentine u finalu Svjetskog prvenstva, gledaćemo spektakl! Na jednoj strani Lionel Mesi, na drugoj Kilijan Mpbape. Francuzi su u drugom polufinalu savladali Maroko - 2:0 (1:0). Šou je pravio upravo Mbape koji ima velike zasluge kod oba pogotka. Prvi je dao Teo Ernandez poslije akrobatskog udarca, a drugi Kolo Muani koji je iz prvog kontakta sa loptom postigao pogodak, minut pošto je ušao u igru.

Argentinci su u utorak savladali Hrvate, Francuzi su opravdali ulogu favorita dan kasnije i tako zakazali derbi u borbi za pehar. Sa druge strane Hrvatska i Maroko igraće u subotu za treće mjesto, oba meča počinju u 16 časova. Francuzi će tako pokušati da odbrane svjetsku titulu, a Argentinci da učine Mesijev oproštaj od reprezentacije što ljepšim.

Što se meča tiče hrabri Marokanci su se borili, pokazali su da nisu slučajno u polufinalu Mundijala. Primili su prvi gol prerano, već u 5. minutu. Mbape je dobio loptu, skoro svi defanzvici bili su pored njega, on je šutirao, lopta se uz malo sreće odbila do druge stative gdje je Ernandez sjajno reagovao. Maroko je napadao, imao čak i neke ozbiljne šanse za izjednačenje, pogodio i stativu. Doduše, stativu je pogodio i Žiru prije toga. Sve karte afrička zemlja bacila je na napad, jurila gol, nije ga postigla. Kazna je stigla u 80. minutu kada je Kolo Muani poslije novog dobrog poteza Mbapea uspeo da zatrese mrežu i to nekoliko desetina sekundi pošto je kročio na teren umjesto Dembelea. Do kraja nije bilo promene rezultata, iako su Marokanci u nadoknadi imali zicer koji nisu iskoristili, bar za počasni pogodak.

21:54

KRAJ

Meč je završen, Francuska je pobedila Maroko sa 2:0 i igraće protiv Argentine u finalu Svetskog prvenstva. Marokanci su u nadoknadi imali zicer, Kunde je sprečio pogodak sa gol linije.

21:48

90' - JOŠ ŠEST MINUTA

Igraće se još šest minuta. Navijači Maroka su se predali, smrknutih lica gledaju završnicu.

21:46

88' - FRANCUZI SVE BLIŽI POBEDI

Francuska je sve bliža pobedi, kontroliše dešavanja na terenu, Maroko je sve nervozniji.

21:43

85' - ČARKE NA TERENU

Čarke na terenu, Marokanci su nervozni, što je i očekivano. Sudija Ramos uspeva da smiri situaciju.

21:38

80' - GOL FRANCUZA!

Francuzi su na korak do finala. Ponovo je Mbape imao zasluge, napravio je dar-mar u kaznenom prostoru, pronašao Kola Muanija na drugoj stativi, njegov prvi kontakt sa loptom na meču i gol.

Izvor: Anadolia/Erçin Ertürk

21:36

78' - IZMENE

Nove izmene, izašao je Dembele, ušao je Kolo Muani. Na drugoj strani Ez Abde menja Amalaha.

21:34

76' - GLUPOST AMALAHA

Sjajan napad Maroka, Amalah je krenuo  u napad, predriblao nekoliko igrača, imao i malo sreće i onda napravio glupost, nije znao šta će sa loptom...propao je dobar napad.

21:30

72' - PROBAO I TIRAM

Centaršut Grizmana posle slobodnog udarca, Tiram je bio najviši u skoku, lopta je zavšila pored stative.

Izvor: Fonet/AP/Manu Fernandez

21:25

67' - DVOSTRUKA IZMENA U MAROKU

Dvostruka izmena u Maroku, izlaze En Nesiri i Bufal, ušli su Hamdalah i Abukal.

21:24

66' - ŽIRU IZAŠAO

Prva izmena u Francuskoj, Žiru je izašao napolje, ušao je Markus Tiram, sin legendarnog Lilijana Tirama.

21:22

64' - NAVIJAČI SE ZABAVLJAJU

Navijači na tribinama se zabavljaju, pružaju podršku svojim timovima i nadaju se da će ekipa za koju navijaju da prođe u finale.

Izvor: Anadolia/Mustafa Yalçın

21:16

58' - MAROKANCI SVE OPASNIJI!

Maroko je sve opasniji, krenuo je svim silama po gol. Za to vreme je Mbape sve češće na zemlji, dobija zvižduke sa tribina, dok je sudija Ramos očigledno odlučio da pusti oštriju igru.

21:12

54' - UMALO GOL MAROKA

Sjajni napadi Maroka, malo je nedostajalo da izjednače, Konate je sjajnom intervencijom sprečio siguran pogodak!

21:10

52' - FRANCUZI BESNI NA SUDIJU

Mbape je ostao da leži na zemlji posle kontakta sa Amrabatom. Sudija je pokazao da nema faula, meč je nastavljen ,a Francuzi su poludeli. Dešan je skočio sa klupe, viče na meksičkog arbitra.

Izvor: Profimedia

21:04

46' - IZMENA MAROKA

Drugo poluvreme je počelo, jedna izmena na poziciji levog beka, izašao je Mazraui ušao je Atila-Alah.

20:58

DA LI JE MAROKO OŠTEĆEN?

Da li je Maroko oštećen za penal? Umesto jedanesterca Bufalu je pokazan žuti karton...

20:48

POLUVREME

Tražio je Maroko penal zbog kontakta u kaznenom prostoru, Ramos je pokazao da nema ništa od toga. Završeno je prvo poluvreme, Francuzi vode - 1:0.

20:46

46' - LJORIS OPREZAN

Novi korner za Maroko, Ljoris je ovog puta bio oprezniji, izleteo je dovoljno sa gol linije da je uhvati bez problema.

20:45

45' - JOŠ TRI MINUTA

Prvo poluvreme produženo je za tri minuta.

20:44

44' - STATIVA MAROKA!

Umalo da Maroko izjednači, posle kornera je El Jamik probao makazicama, odlično je šutirao, lopta je pogodila stativu!

20:42

42' - FRANCUZI SA LOPTOM

Francuzi imaju više loptu u posedu u poslednjih nekoliko minuta, ali ne uspevaju ozbiljnije da priprete.

20:38

38' - FRANCUZI TRAŽE POMOĆ SUDIJE

Posle nekoliko faulova Marokanaca, Francuzi ostaju na zemlji, prov Grizman, pa Čuameni. Potom se okreću ka arbitru Ramosu i traže od Meksikanca da reaguje.

20:36

36' - NEVEROVATNI PROMAŠAJI FRANCUSKE!

U razmaku od nekoliko sekundi Francuska je mogla do 2:0. Prvo je Mbape šutirao, El Jamik je sa gol linije izbacio loptu, a onda je lopta došla do Žirua koji je imao zicer i sa oko 10 metara šutirao je pored gola.

20:32

32' - KONATE SPREČAVA OPASAN NAPAD

Sve bolji i strpljiviji napadi Maroka. Jedan takav sprečio je Ibrahima Konate koji je pratio situaciju, izašao i presekao dodavanje.

20:28

28' - ŽUTI ZA BUFALA

Bufal je napravio faul u kaznenom prostoru Francuske, Ernandez se dodatno bacio na zemlju i malo glumom učinio sve to znatno ozbiljnijim nego što zaista jeste. Bufal je zbog toga dobio žuti karton.

20:25

25' - HAKIMI IZBLOKIRAN

Oprobao se Hakimi sa ivice kaznenog prostora, njegov šut je izblokiran.

20:20

20' - ODMAH IZMENA!

Marokanci su u velikim problemima, posle Darija koji je morao da uđe pred sam početak meča, povredio se i kapiten Sais, on je bio rovit, želeo je da igra, ali ne može. Izašao je iz igre, ušao je Amalah. Kapitensku traku preuzeo je Ziješ.

20:17

17' - STATIVA ŽIRUA!

Fantastična duga lopta Konatea, Žiru je sjajno primio, našao prostor za šut i šutirao snažno, pogodio je stativu!

20:16

16' - PROBAO ZIJEŠ

Francuzi imaju više loptu u nogama, traže put do gola, a onda je usledila kontra i šut Ziješa koji je bio veoma loš.

20:10

10' - ODLIČAN ŠUT UNAHIJA

Mogao je Maorko da izjednači, Unahi je sjajno šutirao sa oko 18 metara, Ljoris je sjajno reagovao i sprečio pogodak.

20:05

5' - VODI FRANCUSKA

Francuska vodi, Ernandez je dao gol! Lopta je došla do Mbapea, veliki broj igrača Maroka bio je blizu njega, on je našao prostora šut, lopta se odbila na drugu stranu gde je Ernandez bio potpuno sam i rutinski je smestio loptu u mrežu za slavlje "trikolora".

20:01

1' - MEČ JE POČEO, POSLEDNJA PROMENA

Meč u Kataru je počeo. Pred sam početak meča stigla je potvrda da je Dari ušao u startnu postavu Maroka, jer se Augerd povredio na zagrevanju.

19:56

HIMNE

U toku je intoniranje himni dveju zemalja.

19:51

POZDRAV MBAPEA I HAKIMIJA

Pre izlaska iz tunela Mbape i Hakimi imali su srdačan pozdrav, izgrlili su se i na kratko popričali. Danas su rivali, a inače su saigrači u PSŽ-u.

19:49

CEREMONIJA

U toku je tradicionalna ceremonija pred početak meča. Igrači su u tunelu čekaju da izađu na teren.

19:40

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Kataru počinje u 20 časova.

19:24

MAROKANCI PROZIVAJU TRENERA ČELSIJA

Navijači Maroka prozivaju trenera Čelsija Grejema Potera zbog toga što ne daje veću minutažu Hakimu Ziješu u klubu.

19:11

OVO JE 14 HEROJA MAROKA!

Kako je Maroko pobedio kolonizaciju sa 14 heroja. Rođeni su širom sveta, od Montreala do Madrida. Mogli ste tekst o tome tokom dana da pročitate na MONDU.

Izvor: FoNet/AP/Thanassis Stavrakis

19:01

ON SAD VREDI 50 MILIONA!

Pre Mundijala malo ko je čuo za njega, a sada Marokanac Azedin Unahi vredi najmanje 50 miliona evra. Trenutno igra za francuski Anže, a interesovanje je već pokazao Lester.

Izvor: Anadolia/Evrim Aydın

18:50

KLUPA MAROKA

Ovo je klupa Maroka: Munir, Gagnauti, Abukal, Amalah, Atiat Alah, Benun, Čair, Dari, El Kanus, Ez Abde, Hamdalah, Žabran, Sabir, Zaruri

18:45

KLUPA FRANCUSKE

Ovako izgleda klupa Francuske: Areola, Mandanda, Kamavinga, Koman, Disasi, Genduzi, Kolo Muani, Pavar, Saliba, Tiram, Upamekano, Veretu

18:40

SASTAV MAROKA

Maroko je promenio formaciju i prvi put će na turniru igrati u postavi 3-4-3.

Bono - Sais, El Jamik, Aguerd - Ambrabat, Hakimi, Mazraui, Onuahi - Bufal, Ziješ, En Nesiri

Izvor: Anadolija/Serhat Çağdaş

18:37

SASTAV FRANCUSKE

Ovo je sastav Francuske, nema Rabioa: Ljoris - Kunde, Konate, Varan, Ernandez - Čuameni, Fofana, Grizman - Mbape, Dembele, Žiru

18:22

RABIO NE IGRA?

Nezvanične informacije stižu od strane italijanskih medija. Adrijen Rabio navodno nije dovoljno spreman za meč i on neće biti u sastavu za utakmicu. Čeka se zvanična potvrda... Mogao bi to da bude težak udarac za Francuze, pošto je Rabio u odličnoj formi u Kataru.

18:15

KO SUDI?

Meč između Francuske i Maroka sudiće Meksikanac Cezar Ramos. On je dobio poverenje FIFA za ovu utakmicu. Prvi polufinalni duel sudio je Italijan Danijele Orsato.

18:08

SVE O OVOM MEČU

Sve informacije o utakmici Francuske i Maroka mogli ste da pročitate danas na MONDU.

Izvor: Fonet/Francisco Seco/AP

18:05

ARGENTINA ČEKA POBEDNIKA, HRVATSKA PORAŽENOG

Prvi finalista je poznat, Argentina je savladala Hrvatsku (3:0) i prošla do meča za pehar koji se igra u nedelju. Tamo će čekati pobednika duela Francuske i Maroka. Poraženi igra sa Hrvatima u subotu u duelu za treće mesto. Svi mečevi igraju se od 20 časova.

Izvor: Anadolija/Erçin Ertürk