Sergej Jakirović "glumio" Ćiru Blaževića, Rijeka pokazala zube Juventusu! (FOTO)

Juventus i Rijeka odigrali su prijateljsku utakmicu, "stara dama" očekivano je slavila, ali teže nego što se očekivalo.

Sergej Jakirović Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Juventus je golom Mojzea Kina savladao Rijeku 1:0 u prijateljskom meču odigranom na "Alijanc stadionu" u Torinu.

Bio je to svojevrsni omaž utakmicama od prije 42 godine, kada su ova dva kluba igrala četvrtfinale tadašnjeg Kupa pobjednika kupova. Te 1980. godine Juventus je pred svojim navijačima slavio 2:0, na "Kantridi“ je bilo 0:0, pa su fudbaleri "stare dame" prošli u polufinale.

Na klupi Juventusa, koji je u polufinalu kasnije eliminisan od Arsenala, sjedio je legendarni Đovani Trapatoni, dok je Riječane tada predvodio Miroslav Ćiro Blažević.

Danas, 42 godine kasnije, hrvatski klub suprotstavio se jednom od najvećih italijanskih klubova sa Sergejom Jakirevićem na klupi. Nakon velikih uspjeha sa mostarskim Zrinjskim, Jakirović je okrenuo novi list u karijeri i od ove zime je šef stručnog štaba kluba sa "Rujevice".

Odigrala je Rijeka dobar meč, Jakirović je pružio šansu svim igračima, ali je ekipa Filipa Kostića, koji je odigrao prvih 45 minuta, slavila golom u 73. minutu. Dušana Vlahovića zbog povrede nije bilo ni na ovom meču.

Jakirović je tako u trenerskoj karijeri upisao nastup protiv renomiranog protivnika, te nakon velikih uspjeha u bh. fudbalu na lijep način započeo posao na klupi hrvatskog kluba.