Deki pobjedom ušao u 2023: Sampdorija prekinula crnu seriju, Očoa nije mogao da zaustavi Milan!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Dejan Stanković upisao drugu prvenstvenu pobjedu na klupi Sampdorije.

Serija A Sampdorija pobijedila Sasuolo 2-1 Izvor: SERENA CAMPANINI/ANSA

Loše je Sampdorija završila prošlu godinu, ali u novu godinu ušla je onako kako treba – pobjedom.

Ekipa Dejana Stankovića rezultatom 2:1 savladala je Sasuolo u gostima i tako prekinula seriju od četiri prvenstvena poraza.

Ekipa iz Đenove sve je riješila u prvih posla sata i to u razmaku od tri minuta. Prvo je Gabijadini doveo goste u vođstvo, a potom je Auđelo u 28. udvostručio prednost.

Domaći su uspjeli tek da ublaže poraz, ali ne i da spriječe drugi Stankovićev prventveni trijumf na klupi Sampdorije.

Srpski stručnjak u međuvremenu traži i pojačanja za svoju ekipu, pa je počeo pregovore sa Interom o dovođenju svog sina Filipa, koji je trenutno na pozajmici u Volendamu.

Novu 2023. godinu slavljenički je otvorio i Milan koji nije imao milosti prema Giljermu Očoi, koji se vratio u Evropu i debitovao na golu Salernitane.

Meksički golman imao je nekoliko odličnih intervencija i pružio solidnu partiju, ali je u prvih 15 minuta ipak primio dva gola koja su odredila sudbinu Salernitane.

Raspoloženi Sandro Tonali je prvo namjestio gol Rafaelu Leau, a onda sam postigao za 2:0, da bi do kraja Bonacoli samo smanjio na konačnih 2:1.