Monca poklonila gol Interu, a onda mu "ukrala" pobjedu: Galijani urlao od sreće nakon autogola!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Malo je nedostajalo da katastrofalne greške defanzivaca koštaju Moncu poraza od Intera, ali i neroazuri su imali svog tragičara.

Serija A Monca Inter 2-2 Izvor: ROBERTO BREGANI/ANSA

Dok u Engleskoj golmani "briljiraju" svojim greškama, u Italiji su se za to ovog vikendi pobrinuli defanzivci.

Dvojica fudbalera Monce i jedan Intera "režirali" su u nedjelju pravu dramu u Monci, nakon koje je Adrijano Galijani skako od sreće.

Nekadašnji direktor Milana, sada vlasnik Monce, burno je proslavio na tribinama autogol Denzela Damfrisa za remi 2:2 u trećem minutu sudijske nadoknade.

Desni bek Intera ušao je u 80. minutu umjesto strijelca Matea Armijana, ali umjesto da sačuva gol pobrinuo se da preotme ulogu tragičara od Moncinih defanzivaca Karlosa Augusta i Pabla Marija.

Karlos Augusto potpuno je zaboravio Darmijana koji je pogodio za vođstvo Intera, a iako je samo minut kasnije Ćurija izjednačio, Monca je vrlo brzo ponovo bila u "kanalu“ poslije gluposti drugog defanzivca.

Pablo Mari dobio je loptu od svog golmana, a onda odlučio da zakomplikuje život sebi i svojoj ekipi.
Oklijevao je s loptom, a to je iskoristio Lautaro Martinez, uzeo mu loptu i odmah ju poslao u mrežu za 2:1.

Izgledalo je da će Inter upisati i četvrtu pobjedu u nizu, odnosno već drugu u ovoj godini, ali je u sudijskoj nadoknadi Denzel Damfris nakon centaršuta Ćurije glavom matirao svog golmana.