Lider Serije A prejak za Stankovićevu Sampdoriju: Emotivan početak i pobjeda Napolija

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Napolija savladali su Sampdoriju rezultatom 0:2.

Napoli Sampdorija Serija A Izvor: TV Arena sport/screenshot

Fudbaleri Napolija su, u gostima, savladali ekipu Sampdorije rezultatom 0:2 i stigli do nova tri boda.

U prvoj utakmici u Đenovi nakon smrti Siniše Mihajlovića, Dejan Stanković, trener Sampdorije i kum Mihajlovića, izašao je na teren zajedno sa svojim kumovima - Mihinim sinovima, Miroslavom, Nikolasom i Dušanom. Dirljiva scena protekla je uz aplauze sa tribina stadiona "Luiđi Feraris", gdje je Mihajlović sa velikim uspjehom igrao za Sampdoriju od 1994. do 1998. godine.

SAMPDORIJA - NAPOLI 0:2 (0:1)
/Osimen 19, Elmas 82/

Već u šestom minutu Napoli je imao šansu da povede. Glavni arbitar je nakon jednog duela pokazao na bijelu tačku. Politano je namjestio loptu na „kreč“, ali njegov udarac zaustavlja golman Sampdorije, uz pomoć stative.

Ipak, ono što nije uspio Politano uspio je Osimen u 19. minutu. Nakon sjajnog ubačaja Ruija, Osimen se odlično snašao i pogodio za vođstvo protiv Stankovićevog tima – 0:1.

Krenula je domaća ekipa ofanzivnije nakon primljenog gola, ali u 39. minutu ostali su sa igračem manje. Crveni karton je zaradio Rinkon.

Imao je Napoli nekoliko prilika u drugom poluvremenu, ali promjene rezultata nije bilo sve do 82. minuta kada smo vidjeli novi penal za Napoli. Ovog puta odgovornost je preuzeo Elmas koji je bio uspješniji od Politana i postavio konačnih 0:2.