Ovo je nova Crvena zvezda: Milojević odabrao 11 igrača i od njih vidio šta je htio - golove i pobjedu! (VIDEO)

Crvena zvezda trijumfom počela seriju kontrolnih utakmica u Antaliji

Crvena zvezda pobijedila Lehiju na pripremama u Antaliji Izvor: MN PRESS

U prvoj pripremnoj utakmici u Turskoj, Crvena zvezda je pobijedila Lehiju iz Poljske 3:1, golovima Osmana Bukarija na asistenciju Irakija Azarova, autogolom Pjetržaka poslije kombinacije Milana Rodića i Nikole Mituljikića, a onda i pogotkom Kingsa Kangve, na dodavanje Aleksandra Kataija.

Na početku susreta istakao se Zvezdin novajlija Lazar Nikolić, koji je ove zime došao iz Javora, uslijedio je gol Bukarija, a potom i prilika za Nikolića na dodavanje mladog Lekovića. Ipak, Lehija je izjednačila u 39. minutu golom Kubickog sa ivice kaznenog prostora za 1:1. Nakon toga, Katai je otvorio drugo poluvrijeme udarcem "petom", Lehija je dala autogol u 71, a konačan rezultat postavio je Kangva, za 3:1.

Fudbaleri Crvene zvezde treniraju u Antaliji dva puta dnevno pod vođstvom šefa stručnog štaba Miloša Milojevića, a naredni pripremni meč odigraće u četvrtak, protiv Neftčija.

Kings Kangva
Izvor: YouTube/TV Arena sport

• Stadion: "SC Kalista", Antalija, Turska.
  • Strelci: Bukari u 14, Pjetrzak (autogol) u 71. i Kangva u 78. minutu za Crvenu zvezdu, a Gajos u 39. minutu za Lehiju.
  • Žuti kartoni: Dragović, Prucev (Crvena zvezda), Gajos (Lehija).
  • Crvena zvezda: Borjan (od 46. Vasiljević), L. Nikolić (od 46. Gobeljić), Leković (od 46. Pankov), Dragović (od 46. Eraković), Azarov (od 46. Rodić), V. Nikolić (od 46. Mijailović, od 74. Srnić), Kanga (od 46. Krstičić), Ivanić (od 46. Kangva), Bukari (od 46. Mituljikić, od 85. Motika), Mitrović (od 46. Prucev), Ibrahim (od 46. Katai).
  • Lehija: Kucijak, Nalepa, Tobers, Maloča,Konrado, Pjetrzak, Bartkovski, Kubicki, Gajos, Zvolinski, Sezonienko.
  • Igrali su još: Buhalik, Kastegren, Bjeganski, Dijabate, Brzek.