Umjesto približavanja Bajernu - DEBAKL! "Vukovi" ponizili Frajburg u derbiju - ŠEST golova Volfsburga!

Frajburg je doživio katastrofu u duelu koji je mogao da mu donese smanjenje minusa za liderom Bajernom.

volfsburg pobijedio frajburg 6 0 Izvor: EPA/FILIP SINGER

Da je trijumfovao u meču sa "vukovima", Frajburg bi nakon prvog kola u 2023. godini braniocu titule Bajernu prišao na samo dva boda minusa...

Umjesto toga, upisan je – debakl! Do ovog kola drugoplasirani tim Bundeslige doživio je težak šamar te kao i krajem prošle sezone pokazao da možda ipak nije kadar za velike stvari:

VOLFSBURG – FRAJBURG 6:0 (3:0)
/Vimer 2, Vind 28, 37, Gerhart 56, Baku 81, Voldšmit 90+4 pen/

Krajem prošle takmičarske godine, Frajburg je posustao u borbi za istorijski plasman u Ligu šampiona kad je to bilo najpotrebnije.

Sada su, u jednom od derbija 16. runde, propustili šansu da se približe Bavarcima, ali su u isto vrijeme zakomplikovali situaciju kada je u pitanju novi pohod na prvi plasman u evropsku elitu ikada.

Sve je u ovom duelu praktično bilo jasno poslije prvog poluvremena, koje je obilježio dvostruki strijelac Jonas Vind. Reprezentativac Norveške je za samo devet minuta dva puta zatresao mrežu Frajburga (28. i 37. minut) i produžio listu strijelaca koju je već u drugom minutu kreirao Patrik Vimer.

Čak deset puta je Volfsburg na ovom meču šutirao u okvir gola, a kao plod takve igre stigla su još tri gola domaćih, preko Janika Gerharta u 56, Ridlea Bakua u 81. i Luke Voldšmita sa "kreča" u četvrtom minutu nadoknade.

Neuspjeh Frajburga obradovao je prvotimce Ajntrahta i Union Berlina, koji su se trijumfima nad Šalkeom (3:0) i Hofenhajmom (3:1) bodovno izjednačili sa Frajburgom, koji je u ovom krugu trenutno najlošiji, pa je sa druge pozicije pred ovo kolo "skliznuo" na četvrtu.

Standings provided by SofaScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!