Bajern dominirao, pa grčevito branio bod: Muke šampiona u Lajpcigu

Podjela bodova u derbiju 16. kola Bundeslige.

RB Lajpcig - Bajern Minhen Izvor: EPA-EFE/FILIP SINGER

RB Lajpcig i Bajern Minhen podijelili su bodove u derbiju 16. kola Bundeslige, ujedno prvom meču nakon 68 dana zimske pauze.

Bilo je 1:1, gostima je pripalo prvo, domaćinu drugo poluvrijeme, tako da je remi bio najrealniji ishod na kraju, te oba kluba mogu biti zadovoljna osvojenim bodom.

Mnogo konkretniji u prvom poluvremenu bili su gosti. Gnabri je 8. minutu uzdrmao stativu, što je bilo već 12. put da fudbaleri iz Minhena ove sezone pogađaju okvir gola. Zatim je u 31. minutu poništen gol koji postigao Gorecka, ali šest minuta kasnije domaćinu nije bilo spasa. Čupo Moting konačno je zatresao mrežu rivala i sedmim pogotkom u sezoni donio prednost Bavarcima.

Nakon veoma dobrog prvog dijela igre, malo ko je mogao očekivati da će fudbaleri aktuelnog šampiona u nastavku potpuno ostati bez daha. Nije Bajern ličio na sebe, što su domaći kaznili već u 52. minutu, kada je egal svom timu osigurao Halštenberg.

Grčevito su se gosti branili do kraja, nastojeći da sačuvaju barem bod. Dominirao je RB Lajpcig, ali se mreže više nisu tresle. Veliki derbi njemačkog prvenstva okončan je remijem, tako da razlika između večerašnjih rivala ostaje šest bodova (35 u odnosu na 29). Između njih plasiran je Frajburg, koji sutra gostuje Volfsburgu.