Piksiju se ovo neće svidjeti: Kamerunac pogodio u pobjedi Bajerna!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Bajerna savladali su Šalke na gostovanju sa 0:2.

Šalke Bajern Bundesliga 15. kolo Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Fudbaleri Bajerna su u okviru 15. kola Bundeslige savladali ekipu Šalkea sa 0:2 golovima Serža Gnabrija i Erika Maksima Čupo-Motinga. Ekipa iz Minhena je ovu polusezonu okončala na prvom mjestu Bundeslige sa 34 boda.

Šalke - Bajern 0:2 (0:1)
/Gnabri 38, Čupo-Moting 52/

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je Bajern u 33. minutu preko Čupo-Motinga, ali je njegov udarac glavom odlično odbranio Švolov. Pet minuta kasnije Bavarci stižu u vođstvo.

Musiala je odlično petom proigrao Gnabrija koji pogađa za 0:1. Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog polvremena.

Na početku drugog dijela Bajern stiže i do drugog gola. Ponovo je pas uputio Musiala, a Čupo-Moting je izašao sam pred golamana i pogodio 0:2.

Bio je to šesti pogodak ove sezone za Kamerunca koji se u posljednje vrijeme nalazi u odličnoj formi. To se sigurno neće svidjeti selektoru reprezentacije Srbije, Draganu Stojkoviću s obzirom da se "orlovi" na Mundijalu nalaze u grupi sa Kamerunom te će upravo napadač Bajerna biti najveća prijetnja po gol Vanje Milinkovića-Savića.

Inače, Musiala je večeras odigrao 100. utakmicu u dresu Bajerna, te je postao najmlađi igrač koji je prikupio ovaj broj nastupa u dresu Bavaraca.