Goleada u Menhengladbahu: Dvije Borusije - šest golova i brutalna poruka upućena na adresu FIFA!

Spektakularan derbi odigrali su imenjaci iz Menhengladbaha i Dortmunda na otvaranju 15. kola Bundeslige.

Borusija Menhengladbah - Borusija Dortmund Izvor: EPA/RONALD WITTEK

Sjajan derbi imenjaka iz Menhengladbaha i Dortmunda.

U duelu dvije Borusije viđeno je šest pogodaka, od čega čak pet u prvih 45 minuta, a zanimljivo da su se u strijelce upisala šestorica različitih fudbalera.

Domaća Borusija na kraju je slavila 4:2 (3:2), te tako još više udaljila klub iz Dortmunda od borbe za vrh tabele, istovremeno se približivši današnjem rivalu na tri boda zaostatka, ali i ostalim ekipama koje se bore za izlazak na međunarodnu scenu.

U ranoj fazi meča Borusija Menhengladbaj povela je golom Hofmana, nakon čega je Brant uspio da izjednači. Ipak, uslijedila su dva gola "koltova", Bensebaini i Tiram pogađali su u razmaku od nepunih pet minuta, da bi Šloterbek vratio svoj tim u igru pet minuta prije odlaska na odmor.

U istom stilu kako je odigrano prvo, počelo je drugo poluvrijeme. Već u prvom minutu nastavka domaćin je postigao novi gol, ovaj put Kone je zatresao mrežu "žutih" za 4:2. Očekivala se goleada i u drugom poluvremenu, ali je ona izostala. Viđena je još jedna lopta u mrežu, ali je drugi današnji pogodak Hofmana poništen zbog prekršaja, nakon reakcije iz VAR sobe.

Ostalo je 4:2 u uvodnom meču 15. kola Bundeslige, na kojem su navijači domaće Borusije imali jasnu poruku - na ogromnom transparentu pisalo je "FIFA MAFIJA", čime je nastavljena kampanja bojkotovanja predstojećeg Mundijala u Kataru.

Izvor: RONALD WITTEK/EPA