"Derbi dela Madonina" pripao ekipi Intera: Blijedu partiju "rosonera" kaznio Martinez

Autor Haris Krhalić

Inter je u drugom ovogodišnjem "Derbiju dela Madonina" savladao Milan rezultatom 1:0.

Lautaro martinez Izvor: ROBERTO BREGANI/ANSA

Simbol i praznik Milana, Derbi dela Madonina, pripao je ekipi Intera koja savladala Milan golom Lautara Martineza. Derbi drugog najvećeg grada u Italiji možda i nije opravdao očekivanja, ali to neće predstavljati problem ekipi Simonea Inzagija koja je stigla do druge pobjede nad "rosonerima" u ovoj godini.

Podsjećamo, Inter je polovinom januara nadigrao gradskog rivala u finalu Superkupa Italije (3:0).

Inter- Milan 1:0 (1:0)
/Martinez 34/

Već u šestom minutu Inter je mogao do vođstva. Šutirao je Lautaro Martinez, ali njegov udarac fenomenlanom intervencijom zaustavio je Tatarušanu. Četiri minute kasnije Argentinac je ponovo pokušao, ovog puta glavom, ali lopta odlazi pored gola.

Ipak, u 34. minutu Martinez je uspio da pronađe put do mreže Milana. Nakon kornera, kojeg je izveo Čalhanoglu, Argentinac je bio najviši u skoku i pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli mnogo iznenađenja. Vrijedi izdvojiti pokušaj Žirua iz slobodnog udarca u 78. minutu kao i pogodak Martineza koji je poništen zbog ofsajda.

Edin Džeko je večeras odigrao 71. minut kada ga je na terenu zamijenio Romelu Lukaku. Drugi bh. reprezentativac Rade Krunić odigrao je cijeli meč te se uklopio u blijedu partiju svoga tima.