Fudbaleri Rome "odjavili" Murinja: Dibala "spakovao" dva gola za šest minuta - ništa od fotkanja!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Vučica" nanijela Empoliju prvi poraz još od novembra prošle godine.

Serija A Roma pobijedila Empoli 2-0 Izvor: ANGELO CARCONI/ANSA

Poraz 1:2 od Napolija, a potom i šokantna eliminacija iz Kupa Italije od Kremonezea istim rezultatom izgleda su ipak prodrmali „vučicu“.

Igračima Rome vjerovatno se smučilo fotkanje sa Žozeom Murinjom u svlačionici, na koje ih je natjerao poslije poraza od Napolitanaca, a nakon što nisu uspjeli da se iskupe u srijedu, učinili su to u subotu uveče.

Roma je u meču 21. kola Serije A sa 2:0 savladala Empoli, a sve je riješeno poslije samo šest minuta igre.

Paolo Dibala već u drugom minutu asistirao je Rodžeru Ibanjezu za vođstvo "vučice", a četiri minute kasnije „spakovao“ je još jedan pogodak – strijelac je bio Tami Abraham.

Iako je Empoli bio taj koji je pokušavao da odgovori njihov golman Guljelmo Vikario je imao pune ruke posla, pa je u samo jednom napadu tri puta maestralnim reakcijama spašavao svoju mrežu.

Njegova ekipa nije uspjela da izbjegne prvi poraz još od početka novembra. Tri pobjede i tri remija upisala je u međuvremenu ekipa Paola Zanetija sve do subotnjeg poraza na Olimpiku.

Toma je ovim trijumfom izbila na diobu drugog mjesta sa Interom, ali ima utakmicu više od ostalih ekipa iz vrha tabele.