Bajern nije briljirao, ali je ubjedljivo slavio pred gostovanje Pari sen Žermenu: Ermedin Demirović pogodio iz penala!

Minhenski Bajern stigao je na kraju do ubjedljive pobjede nad Bohumom (3:0) iako nije briljirao pa će sačuvati lidersku poziciju na tabeli Bundeslige i nakon 20. kola.

Bajern - Bohum Bundesliga 20. kolo Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Bavarci su upisali 12. pobjedu u prvenstvu, ali je evidentno da minhenski tim nije ni blizu dominacije kakvu je imao u posljednjoj deceniji u kojoj je osvajao titule šampiona Njemačke.

BAJERN - BOHUM 3:0 (1:0)

Izabranici Julijana Nagelsmana su u posljednjih šest utakmica čak tri puta (k)iksnuli, odnosno odigrali neriješeno, što svakako ne ohrabruje navijače pred gostovanje u utorak u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona protiv Pari sen Žermena.

I u subotu na "Alijanc Areni" su do bodova stigli mnogo teže nego to sugeriše rezultat.

Do prednosti su stigli tek u finišu prvog dijela nakon kardinalne greške stopera Bohuma Saidija Janka.

Reprezentativac Gambije u 41. minutu katastrofalno pogriješio u namjeri da vrati loptu svom golmanu Manuelu Rimanu, što je iskoristio iskusni Tomas Miler i uz malo sreće plasirao loptu u nebranjenu mrežu - 1:0.

Igrao se 64. minut kada je Bajern napravio vjerovatno najljepšu akciju na utakmici - lopta je od njegove polovine išla od noge do noge, da bi Džamal Musijala uposlio na desnoj strani Kingslija Komana, koji je iskosa pogodio gol Bohuma - 2:0.

Tačku na ubjedljiv trijumf Bajerna stavio je Serž Gnabri iz jedanaesterca u 73. minutu.

Vrijedi napomenuti da su navijači oba tim pred početak utakmice proslavili pola vijeka prijateljstva između klubova.

Pobjede u ovom kolu ostvarila je i Borusija Dortmund na gostovanju u Bremenu protiv Verdera (0:2) i probila se na drugu poziciju, kao i Frajburg, trenutno na četvrtom mjestu, poslije preokreta protiv Štutgarta (2:1). Oba gola za domaće postigao je iz jedanaesteraca Vinćenco Grifo.

Napadač reprezentacije Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović takođe je bio strijelac iz penala u porazu svog Augzburga na gostovanju u Majncu (3:1), bio je to njegov šesti pogodak ove sezone u Bundesligi.

Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

U kasnijem terminu od 18.30 časova odigran je derbi kola prema plasmanu - Union Berlin je na vrućem gostovanju savladao RB Lajpcig poslije preokreta iz "keca u dvojku" i stigao na drugu poziciju na tabeli sa samo bodom zaostatka za vodećim Bajernom.