Bajern slavio i vratio se na lidersku poziciju: Kanselo upisao novu asistenciju

Autor Haris Krhalić

Bavarci su stigli do nova tri boda.

Bajern Volfsburg Bundesliga Izvor: Tanjug/AP/Matthias Schrader, Matthias Schrader/Pool AP

Fudbaleri Bajerna su u okviru 19. kola Bundeslige slavili na gostovanju kod Volfsburga. U utakmici u kojoj smo vidjeli šest golova, Bavarci su sve riješili do 19. minuta kada je na semaforu već stajalo 0:3. Volfsburgu nije pomogla ni činjenica da je akutelni šampion Njemačke od 52. minuta igrao sa igračem manje.

Volfsburg – Bajern 2:4 (1:3)
/Kaminski 44, Svanberg 81 – Koman 9, 14, Miler 19, Musiala 74/

Devet minuta je bilo potrebno ekipi Bajerna da slomi otpor Volfsburga. Koman je “opalio” sa distance, a nemoćan je bio golman domaće ekipe. Samo pet minuta kasnije Bavarci stižu i do drugog gola. Kanselo je odlično uposlio Komana, a ovaj još ljepše volejom pogodio za 0:2. Bila je to druga asistencija za bivšeg igrača Mančester sitija koji je prije nekoliko dana stigao u Minhen.

U 19. minutu bilo je već 0:3. Strijelac je ovog puta bio Miler. Domaća ekipa je do poluvremena uspjela da smanji rezultat, a na 1:3 smanjio je Kaminski.

U 54. minutu Bajern je ostao sa igračem manje. Kimih je neoprezno startovao na protivničkog igrača i zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ipak ni to nije zaustavilo Bavarce koji su u 73. minutu stigli do 1:4. Strijelac je bio Musiala koji je nakon sjajne solo akcije pogodio uz samu desnu stativu.

Volfsburg je u 81. minutu golom Svanberga smanjio na 2:4, a treba dodati kako je domaćoj ekipi pet minuta kasnije poništen pogodak zbog ofsajda.

U drugoj utakmici, odigranoj danas u ranijem terminu, ekipa Verdera slavila je sa 2:0 na gostovanju kod Štutgarta.