Novi (k)iks Bajerna u Minhenu: Ajntraht četvrti klub koji je izbjegao poraz na "Alijancu"

Za cijelu prošlu sezonu Bavarci su remizirali samo dva puta pred svojim navijačima, a u dosadašnjih 18 kola aktuelnog prvenstva već četvrti put su podijelili bodove sa rivalom.

Bajern Minhen - Ajntraht Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Bajern Minhen nastavlja da "štuca" na domaćem terenu.

Već četvrti put ove sezone navijači bavarskog giganta vidjeli su remi svojih ljubimaca, a ovaj put bod sa "Alijanca" odnio je Ajntraht iz Frankfurta - 1:1 (1:0). Prethodno su se podjeli plijena radovali Borusija Menhengladbah, Štutgart i Keln.

Zanimljivo, prošle sezone Bajern je u Minhenu upisao samo dva neriješena ishoda, a sada već četiri, za nešto malo više od polusezone. Ipak, uprkos trećem uzastopnom prvenstvenom remiju, tim Julijana Nagelsmana ostaje lider, ali će Borusija iz Dortmunda sutra u Leverkuzenu imati priliku da priđe na samo tri boda zaostatka.

Imali su domaći prednost u prvom poluvremenu, Liroj Sane pogodio je za vođstvo i činilo se da aktuelni šampion drži sve u svojim rukama.

Ipak, sa tim se nisu slagali gosti. Zaigrali su u nastavku dosta angažovanije, što im je bilo dovoljno da upišu bod. Francuski internacionalac Randal Kolo Muani šokirao je sve na stadionu u Minhenu golom u 69. minutu. Interesantno, bio je to jedini šut gostiju u okvir gola na ovom meču - ispostavilo se dovoljan za bod.

Iako su imali dvadesetak minuta vremena da dođu do pobjede, fudbaleri Bajerna nisu uspjeli u namjerama da bar još jednu loptu smjeste iza leđa raspoloženog Kevina Trapa.

Kako smo rekli, Bajern Minhen ostaje prvi sa 37 bodova, a samo jedan manje ima ove sezone odlični Union Berlin, koji je ranije danas bez problema slavio u Berlinu protiv očajne Herte 2:0.