NOVI SPEKTAKL U BUNDESLIGI: Sedam golova u Dortmundu, sve JEDAN ZA DRUGIM - briljirali Belingem i Demirović!

Rezultatska klackalica u Dortmundu na kraju je pripala domaćinu.

Džud Belingem Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Postigao je Džud Belingem sjajan gol protiv Augzburga, četvrti prvenstveni, te još jednom pokazao zašto je jedan od najtraženijih mladih igrača na svijetu, ali to nije bio jedini spektakularan trenutak meča u Dortmundu.

Pravu poslasticu navijačima, ali i neutralnim gledaocima ispred malih ekraja, priredili su fudbaleri Borusije i Augzburga u 18. kolu Bundeslige. Viđeno je čak sedam pogodak, praktično sve jedan iza drugog, a rezultatska klackalica pripala je na kraju domaćinu, koji je četiri puta vodio, ali tek iz četvrtog pokušaja uspio je da sačuva prednost.

BORUSIJA DORTMUND - AUGZBURG 4:3 (2:2)

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da ćemo prisustvovati novoj goleadi ovog vikenda. Odlične partije mladog Engleza nastavljene su i danas, mučio se domaćin sve do odličnog gola Belingema u 29. minutu, kada je krenula sjajna serija poteza.

Nastavila je Borusija sa pritiscima nakon vodećeg pogotka, praktično je drugi gol "visio u vazduhu", ali onda se sve promijenilo. "Pukla" je odbrana domaćih, Majer se sjajno snašao u šesnaestercu rivala i postigao lijep pogodak za izjednačenje vanjskim dijelom kopačke.

Ipak, radost gostiju trajala je samo dva minuta. Šloterbek, koji nije najbolje reagovao kod gola Augzburga, iskupio se za grešku i ponovo doveo Borusiju u vođstvo.

Kako su gosti ispustili egal, tako su domaći ostali ponovo bez prednosti. U nadoknadi prvog dijela nova greška odbrane tima iz Dortmunda, prvenstveno Šloterbeka, kažnjena je od strane Ermedina Demirovića, koji je uspio da ugura loptu u mrežu domaćeg golmana Kobela. Bio je to bh. internacionalcu šesti gol ove sezone i najbolji je strijelac Augzburga.

Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Ni nastavak meča nije donio ništa novo. Golovi su se redali kao na traci, čim bi jedan tim zatresao protivničku mrežu, drugi bi ekspresno uzvratio.

Treći put vođstvo Borusiji donio je Bajno-Gitens, dva minuta kasnije Hrvat David Čolina postigao je prvenac u Bundesligi za 3:3, i to minut nakon što je ušao s klupe. Ali, odmah u narednom napadu viđen je novi gol - ponovo u mreži gostiju. Rejna je spektakularno pogodio za 4:3, a bio je to još jedan pogodak igrača koji je šansu dobio u drugom poluvremenu.

Izgledalo je da bi do kraja mogao biti viđen još neki gol, ali mreže se više nisu tresle. Mogao je Demirović još jednom šokirati domaće igrače i navijače, međutim loše je zahvatio loptu sa nekih 12-13 metara i ona je otišla visoko preko gola.

Ovim trijumfom Borusija Dortmund zadržala je priključak za ekipama iz vrha tabele. Trenutno su šestoplasirani, na mjestu koje vodi u Konferencijsku ligu, sa 28 bodova, sedam manje od lidera Bajerna, ali samo dva zaostatka za drugim, trećim i četvrtim mjestom koje obezbjeđuje Ligu šampiona.