GOLEADA "jarčeva", Keln "BACIO PETARDU" za 27 minuta! Gol sa CENTRA, pa sve začinio potencijalni reprezentativac BiH!

Pet golova je postigao Keln u prvom poluvremenu duela sa Verderom, a posljednji je bio djelo Denisa Huseinbašića, mladog reprezentativca Njemačke, koje FS BiH želi da vidi u dresu "zmajeva".

Sjajno prvo poluvrijeme odigrao je Keln protiv Verdera i praktično razriješio sve dileme oko konačnog ishoda!

U derbiju sredine tabele Bundeslige, "jarčevi" su za 27 minuta postigli čak pet golova protiv Verdera, koji će dugo pamtiti Štefena Tigesa!

KELN – VERDER 7:1 (5:1)
/Maina 9, Tiges 16, 21, Škiri 30, 54, Huseinbašić 36, Fridl 77 ag – Filkrug 38/

Njemački napadač je postigao dva gola za veoma kratko vrijeme, u 16. i 21. minut, a posebno je značajan onaj za 3:0, kada je poentirao – sa centra!

Izgubili su loptu igrači iz Bremena, Keln je krenuo u kontranapad, čuvar mreže gostiju Jirži Pavlenka htio je da spasi što se spasiti može, ali je nakon njegovog uklizavanja lopta završila kod Tigesa, koji je na sjajan način pogodio praznu mrežu.

Odlično poluvrijeme Tiges je kompletirao asistencijom u 36. minutu za Denisa Huseinbašića, oko kojeg FS BiH vodi bitku sa Njemačkom kada je riječ o nastupima u nacionalnom timu.

Huseinbašić je trenutno član mlade reprezentacije "pancera", ali se nadležni u bh. kući fudbala nadaju da bi mogli da privole prvotimca Kelna da obuče dres "zmajeva".