Borusija Dortmund stigla do osme vezane pobjede u Bundesligi i "zasjela" na vrh tabele!

Autor Haris Krhalić

“Milioneri” će nakon nove pobjede prenoćiti na liderskoj poziciji Bundeslige.

borusija dortmund Izvor: Jose Manuel Vidal/EFE

Fudbaleri Borusije Dortmund su, u okviru 23. kola Bundeslige, savladali ekipu Lajpciga rezultatom 2:1. Ekipa iz Dortmunda je ovim trijumfom, barem do sutra, "zasjela" na prvo mjesto tabele. Ovo je bila osma uzastopna pobjeda "milionera" u Bundesligi.

Borusija Dortmund – Lajpcig 2:1 (2:0)
/Rojs 21, Džan 39 – Forsberg 74/

„Milioneri“ su u 13. minutu postigli pogodak nakon odlične asistenicije Belingema za Branta, međutim pogodak je poništen zbog igranja rukom strijelca prilikom prijema lopte.

U 20. minutu golman gostiju, Janis Blasvih, oborio je u svom šesnaestercu Marka Rojsa, a ovaj „sa kreča, pogodio za vođstvo svoga tima. Rojs se ovim golom izjednačio na drugom mjestu liste najboljih strijelaca Borusije Dortmund svih vremena sa Mihaelom Corkom.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan pogodak u mreži gostiju. U 39. minutu nakon jednog prekida odbrana Lajpciga izbacuje loptu iz svoga šesnaesterca samo do Džana koji sa dvadesetak metara pogađa sa 2:0.

Gosti su se probudili u drugom polurevremena, a nagrada za bolju igru stigla je u 74. minutu kada je Forsberg savladao Mejera – 2:1.

Mogao je Lajpcig do boda u samoj završnici utakmice, ali je Šloterbek ramenom zaustavio udarac Vernera i "ostavio" sva tri boda u Dortmundu.