Zapažen nastup Borčevih dječaka u Sloveniji: Izborili četvrtfinale, igrali sa Interom - "Ima talenata u našim redovima!"

Borac je proteklog vikenda nastupio na renomiranom turniru "Mišo Brečko" u Ljubljani.

borac šesti na turniru mišo brečko Izvor: FK Borac

Borčevi fudbaleri rođeni 2009. godine i mlađi vratili su se sa turnira "Mišo Brečko", koji je proteklog vikenda održan u Ljubljani.

U veoma jakoj konkurenciji, crveno-plavi su zauzeli šesto mjesto, a grupnu fazu takmičenja okončali su na drugom mjestu, tik iza kasnijeg finaliste Red Bul Salcburga.

Turnir je počeo trijumfom nad Murom (2:0), potom je istim rezultatom upisan poraz od Austrijanaca, da bi na kraju grupne faze Borac remizirao sa moldavskim Zimbruom (1:1), što je bilo dovoljno za plasman u četvrtfinale.

U ovoj fazi takmičenja, izabranici Asmira Avdukića ukrstili su koplja sa vršnjacima iz milanskog Intera, koji je trijumfovao rezultatom 2:0. U razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta, Borac je prvo trijumfovao nad Osijekom nakon penal-lutrije, da bi u konačnoj borbi za petu poziciju Borčeve dječake savladao Bravo.

Izvor: FK Borac

Titulu su osvojili igrači Intera, koji su ekipu Red Bul Salcburga savladali rezultatom 4:2.

"Možemo da budemo zadovoljni nastupom naše ekipe koja je svojom igrom i ponašanjem, na i van terena, na najbolji mogući način predstavila FK Borac i Banjaluku. Odmjerili smo snage sa veoma kvalitetnim ekipama, a u duelu sa milanskim Interom pokazali smo da možemo da nosimo i sa omladinskim selekcijama evropskih velikana. Talenta u našim redovima ima, ali nam predstoji naporan rad kako bi bili još bolji", rekao je trener crveno-plavih Asmir Avdukić.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!