Tuzla siti ovjerila plasman u polufinale Kupa BiH: Ekipa iz Simin Hana i drugi put savladala Prijedorčane!

Autor Haris Krhalić

Tuzla siti je drugi učesnik polufinala Kupa BiH.

tuzla rudar prijedor Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Tuzla sitija savladali su prijedorski Rudar sa 2:0 u drugoj utakmici četvrtine finala i sa ukupnih 7:0 plasirali se u narednu fazu ovog takmičenja.

RUDAR PRIJEDOR – TUZLA SITI 0:2 (0:1)
/Ivaniadze 38, Subašić 78/

Gosti su poveli u 38. minutu, a strijelac je bio Ivaniadze. Nakon akcije po desnoj strani Subašić je uposlio Gruzijca koji se odlično snašao i pogodio mrežu Prijedorčana.

U drugom poluvremenu se igralo dosta otvoreno, a gostujuća ekipa je do drugog gola stigla u 78. minutu. Nakon ubačaja Mahmuda lopta stiže do Subašića, koji se nakon asistencije upisuje i u listu strijelaca.

Podsjećamo, Tuzla siti je u prvoj utakmici savladao Prijedorčane sa 5:0. Tim iz Simin Hana se ovim trijumfom pridružio Zrinjskom u polufinalu Kupa BiH. Mostarci su juče ovjerili plasman u ovu fazu takmičenja trijumfom nad Radnikom iz Bijeljine.

Večeras se igra i još jedna revanš utakmica Kupa BiH, a u njoj će snage odmjeriti Velež i Sloga.