Mostarci slavili u Bijeljini: Zrinjski "jednom nogom" u polufinalu – prvom od 2015. godine!

Mostarski premijerligaš veoma je blizu plasmana među četiri najbolje ekipe u kup-takmičenju.

radnik zrinjski kup bih  Izvor: Facebook/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog praktično su već nakon prve četvrtfinalne utakmice Kupa BiH protiv Radnika, igranog na Gradskom stadionu u Bijeljini, napravili ogroman korak ka plasmanu među četiri najbolja tima:

RADNIK – ZRINJSKI 1:3 (0:1)
/Ristić 77 - Zlomislić 8, Kiš 67, Jakovljević 76/

"Plemići" se, interesantno, među četiri najbolje ekipe u kup-takmičenju nisu našli od 2015. godine, kada su nakon izvođenja jedanaesteraca eliminisani od sarajevskog Olimpika.

Tri puta su nakon toga poraženi u četvrtfinalu, jednom su izborili polufinale ali se takmičenje nije završilo zbog pandemije korona virusa (2020. godine), a sada su na dobrom putu da se nađu u pretposljednjoj fazi.

Poslije prvih 45 minuta, tim Krunoslava Rendulića stekao minimalnu prednost nad prvoligašem Republike Srpske.

Ekipa kojom komanduje nekadašnji prvotimac Zrinjskog Velibor Đurić poklekla je u osmom minutu. Nakon gužve pred golom Bijeljinaca, najbolje se snašao Damir Zlomislić, a lopta je na putu ka golu zakačila Marka Despotovića, promijenila smjer i prevarila golmana domaćih Nikolu Lakića.

Dominantni Zrinjski terensku nadmoć je ponovo krunisao polovinom drugog poluvremena, kada je Tomislav Kiš iskoristio asistenciju Zlomislića, a trijumf potvrdio desetak minuta kasnije, kada je bivši prvotimac Radnika Slobodan Jakovljević udarcem glavom matirao Lakića nakon kornera.

Radnik, koji je u ovom meču bio potpuno inferioran, uspio je do kraja meča da postigne počasni pogodak, odmah u narednom napadu.

Dušan Ristić je pogodio nakon odlične solo-akcije, prevarivši prvo čuvara, a onda i golmana Zrinjskog, za konačnih 1:3 u Bijeljini.

Revanš utakmica igra se 15. marta u Mostaru.

RADNIK: Lakić, Paranos, Došlo, Matković, Vasić, Ristić, Milošević, Despotović, Danilović, Rašević, Perišić. Trener: Velibor Đurić.

ZRINJSKI: Marić, Jukić, Zlomislić, Kiš, Ismajlgeci, Jakovljević, Sučić, Stanić, Memija, Magdić, Vukotić. Trener: Krunoslav Rendulić.

/Hodžić 57, Beganović 77 - Škrijelj 80/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!