KUP BIH: Tuzla siti bez milosti! "Petarda" u mreži Prijedorčana

Autor Haris Krhalić

Biće potrebno pravo čudo da se ekipa Milenka Bošnjakovića ne nađe među četiri najbolje ekipe u Kupu BiH.

tuzla rudar prijedor Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Tuzle sitija, u okviru četvrtfinala Kupa BiH, nadigrali su ekipu Rudara rezultatom 5:0. Ekipa iz Simin Hana je ovim trijumfom napravila veliki korak ka polufinalu Kupa BiH i biće potrebno pravo čudo da se ekipa Milenka Bošnjakovića ne nađe među četiri najbolje ekipe ovog takmičenja.

Tuzla siti - Rudar Prijedor 5:0 (3:0)
/Kuzmanović 25, 67, 68, Mehmedović 40, Pekija 44 ag/

Tim iz Simin Hana je dosta ofanzivnije ušao u utakmici, a prvi put su zaprijetili u 11. minutu kada je Sedad Subašić šutirao preko gola. Pet minuta kasnije isti igrač je imao novu priliku iz još bolje pozicije, ali je još jednom bio neprecizan.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U 24. minutu fudbaler Rudara Eldar Kamečić srušio je jednog fudbalera Tuzle sitija, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa kreča bio je Mićo Kuzmanović.

Uslijedio je mirniji period igre, a “rudari” su do drugog gola stigli u 40. minutu. Nakon centaršuta Nebojše Gavrića na odbijanac natrčava Eldin Mehmedović i pogađa za 2:0.

Dvije minute kasnije pokušao je i Damir Mehidić, ali njegov udarac sa velike distance zasutavlja stativa. Ipak, do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još jedan pogodak.

U 44. minutu Mehmedović je šutirao glavom, a kapiten Prijedorčana Nemanja Pekija je skrenuo loptu i pogodio svoju mrežu.

Odličnu priliku imao je Dino Ćorić u 55. minutu, ali njegov udarac sa linije izbacuje Pekija.

U 67. minutu Pantelić je odlično uposlio Kuzmanovića koji pogađa za 4:0.

Minut kasnije bilo je već 5:0. Ponovo je pogodio Kuzmanović, koji je odličnu partiju danas krunisao het-trikom.

Imali su Prijedorčani šansu da ublaže poraz, ali udarac Kovačevića sa bijele tačke zaustavio je Fejzić.

Revanš susret će biti odigran 15. marta.

TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Gavrić, Kuzmanović, Ćorić, Subašić, Karić, Čeliković, Mehmedović, Mehidić, Pantelić.

RUDAR: Sekulić, Alibegović, Pekija, Radaković, Kovačević, Bilbija, Silva, Kamenčić, Jovanović, Marić, Marmat.