Kup BiH: Željezničar savladao Zvijezdu - pogodak miljenika navijača "plavih" i majstorija Beganovića! (FOTO/VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Željezničara savladali su Zvijezdu iz Gradačca rezultatom 2:1.

armin hodžić Izvor: Promo/FK Željezničar/Damir Hajdarbašić

Fudbaleri Željezničara su, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa BiH, savladali Zvijezdu iz Gradačca rezultatom 2:1.

Ono što posebno može da raduje navijače Željezničara je prvi pogodak Armina Hodžića nakon povratka u tim sa Grbavice. Drugi pogodak za "plave" postigao je Dženis Beganović dok je jedini gol za Zvijezdu postigao Sadik Škrijelj.

Željezničar - Zvijezda (0:0) 2:1
/Hodžić 57, Beganović 77 - Škrijelj 80/

U 12. minutu pokušao je Beganović sa distance, ali lopta pogađa prečku i odbija se na liniju. Krajem prvog dijela Santos je istrčao sam pred golamana Zvijezde, ali čuvar mreže gostiju u posljednji trenutak izbija loptu ispred krilnog napadača Željezničara.

Početkom drugog poluvremena dobru priliku imao je Amoa, ali njegov udarac brani golman gostiju.

Željezničar je do vođstva stigao u 57. minutu. Amoa je uposlio Hodžića koji je pogodio za 1:0.

U 77. minutu vidjeli smo i drugi pogodak. Strijelac je ovog puta bio Beganović, koji je fenomenalnim udarcem iz slobodnog udaraca savladao golmana Zvijezde.

Samo tri minuta kasnije Zvijezda smanjuje rezultat na 2:1. Škrijelj je pogodio na asistenciju Mujagića i ostavio nadu ekipi iz Gradačca pred revanš susret.

Druga utakmica biće odigrana 15. marta.

Željezničar: Muftić, Cocalić, Beganović, Križevac, Mekić, Galić, Jašarević, Santos, Drina, Drljo, Krpić

Zvijezda: Dabić, Škrijelj, Kalesić, Fačić, Avdić, Mikić, Mujčić, Mujagić, Banjac, Aloian, Bijelić.