Zrinjski ovjerio plasman u POLUFINALE: "Plemići" i DRUGI put savladali Bijeljince!

Mostarci su prvi učesnici polufinala Kupa BiH.

zrinjski pobijedio radnik u kupu bih  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Zrinjski je rutinskom pobjedom i u revanš utakmici nad bijeljinskim Radnikom postao prvi učesnik polufinala Kupa BiH:

ZRINJSKI – RADNIK 2:0 (1:0)
/Kiš 45+4, Ivančić 73/

U prvom duelu, igranom u Bijeljini, tim Krunoslava Rendulića je trijumfovao rezultatom 1:3, pa je današnji revanš duel u Čitluku bio samo stvar formalnosti. Međutim, Zrinjski je još jednom ove sezone potvrdio kvalitet i dokazao da sa pravom "puca" na osvajanje duple krune u BiH, prve u istoriji kluba.

Čitavim tokom meča na stadionu Brotnja, lider m:tel Premijer lige BiH je "kampovao" pred golom Radnika, a iz totalne ofanzive izrodila su se dva pogotka.

Prvi put se mreža Radnika zatresla duboko u nadoknadi prvogg poluvremena, kada je hrvatski internacionalac Tomislav Kiš postigao četvrti gol u dresu mostarskog kluba, na šest utakmica.

U prvoj utakmici Kiš je u pobjedi učestvovao sa golom i dvije asistencije, a ovog popodneva je poentirao bukvalno u posljednjem napadu domaćih u prvom dijelu, dok je konačnih 2:0, 17 minuta prije kraja, postavio Antonio Ivančić.

U srijedu se igraju dva četvrtfinalna meča, u kojima se sastaju Rudar Prijedor i Tuzla siti (prvi meč 0:5), odnosno Velež i Sloga Meridian (3:0).

Četvrtfinalna faza biće zaključena u četvrtak, kada se u Gradačcu sastaju Zvijeda i Željezničar (prvi meč završen pobjedom Sarajlija 2:1).

ZRINJSKI: Topić, Barišić, Jukić, Zlomislić, Kiš, Bekić, Stanić, Ilinković, Memija, Magdić, Mandić. Trener: Krunoslav Rendulić.

RADNIK: Lakić, Jokić, Paranos, Došlo, Matković, Vasić, Marković, Rašević, Perišić, Gavrić, Milošević. Trener: Velibor Đurić.

Zvijezda – Željezničar (15.00)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!