DINAMO JE U KRIZI, NE MOŽE NIKOGA DA POBIJEDI U HRVATSKOJ! Novi poraz Zagrepčana

Autor Haris Krhalić

Dinamo Zagreb nije pobijedio na tri utakmice u nizu.

Dinamo poražen od Istre Izvor: Profimedia/Paul Terry/Sportimage

Dinamo Zagreb upao je u rezultatsku krizu, već tri meča ne zna za pobjedu u domaćem šampionatu. Šokirao je navijače porazom od Istre na gostovanju (1:0). Od kada je deklasirao Hajduk iz Splita u derbiju (4:0), nije uspio da dođe do trijumfa.

Doduše, poslije tog duela je uspio da prođe u polufinale Kupa pobjedom protiv Lokomotive iz Zagreba (3:1), ali je do trijumfa stigao poslije preokreta i produžetka. Gubio je sa 1:0, pa je izjednačio, odveo meč u dodatnih 30 minuta i tek tada obezbijedio prolaz. To se nije dogodilo u Puli.

Istra je do pobjede i tri boda došla pogotkom napadača iz Venecuele, Darvin Mateus je zatresao mrežu u 91. minutu za veliko slavlje domaćeg tima. Uprkos svim ovim rezultatima Zagrepčanima nije ugroženo prvo mjesto, pošto imaju 56 bodova poslije 25 kola, devet više od drugoplasiranog Hajduka. Inače, unutar kluba ima dosta problema, pošto postoje problemi oko izbora, odnosno novog rukovodstva Dinama, novog Izvršnog odbora, Nadzornog odbora, pa postoje veliki problemi i sa Skupštinom kluba.