BARSELONA JE NA KORAK DO TITULE - PAO JE REAL! Ludnica u derbiju, autogol, VAR i preokret za ogromnu prednost!

Barselona je pobijedila Real Madrid i došla nadomak osvajanja titule u Španiji.

Barselona pobijedila Real Madrid 2:1 Izvor: Profimedia

Barselona je pobijedila Real Madrid u velikom derbiju i došla nadomak titule u Španiji - 2:1 (1:1). Ćavijev tim je poslije autogola i zaostatka napravio veliki preokret i sada ima 12 bodova prednost u odnosu na najvećeg rivala. Do kraja sezone ima još 12 kola...

Interesantno je da su fudbaleri Barse postigli sva tri gola na ovom meču. Sve je krenulo od autogola Arauha u 9. minutu poslije šuta Vinisijusa. Brazilac je želio da centrira, pogodio je Urugvajca i lopta je završila u mreži. Onda je u 45. Serhi Roberto pogodio za izjednačenje i donio svom timu mirniji odlazak na odmor (1:1). Bila je to samo najava ludnice i onoga što slijedi u drugom dijelu.

Karlo Ančeloti, svjestan da nema vremena za čekanje i da mora da ide po tri boda, napravio je pet izmjena. Uveo je ofanzivnije igrače, ušli su Rodrigo, Čuameni, Asensio, Sebaljos, izveo je i Modrića i Krosa. Na drugoj strani Ćavi je uveo Kesija, Toresa i Fatija. Malo je nedostajalo da Italijan dobije nagradu za rizik, Asensio je u 81. minutu dao gol, svi u bijelim dresovima su slavili, a onda se uključio VAR. Pogodak je poništen zbog ofsajda. Poslije toga uslijedio je šok za Madriđane, Kesi je u drugom minutu nadoknade pogodio za "eksploziju" na "Nou Kampu" i pobjedu Barselone.