Nazire se prvi finalista Kupa BiH: Zrinjski siguran protiv Tuzla sitija, Bilbija dvostruki strijelac (FOTO/VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Zrinjski jednom nogom zakoračio u finale Kupa BiH.

tuzla siti zrinjski Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa BiH fudbaleri Zrinjskog su na gostovanju na Tušnju upisali veliki trijumf protiv Tuzla sitija rezultatom 3:0. "Plemići" su pitanje pobjednika, a vjerovatno i pitanje putnika u finale, riješili u prvih deset minuta utakmice.

Tuzla siti - Zrinjski 3:0 (3:0)
/Memija 8, Bilbija 10, 41/

Već u osmom minutu „plemići“ su stigli do vođstva. Kerim Memija pobjegao je odbrani Tuzlaka i pogodio mrežu Fejzića.

Samo dva minuta kasnije Fejzić je ponovo morao da vadi loptu iz svoje mreže. Ovog puta je Ćorluka ubacio sa desne strane, a Bilbija glavom pogodio za dva gola prednosti.

Probudila se domaća ekipa nakon primljenog drugog gola i u nekoliko navrata prišla golu Mostaraca, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti golmanu Mariću.

U 40. minutu Nukić je faulirao Prskala, a glavni sudija Irfan Peljto pokazao je na bijelu tačku. Siguran „sa kreča“ bio je Bilbija – 0:3.

Domaći su tražili da se poništi ovaj pogodak jer su smatrali da je Bilbija prilikom izvođenja penala dva puta loptu udari, no Peljto nije uvažio njihove žalbe.

Iz drugog dijela utakmice vrijedi izdvojiti pokušaj Ćužea, koji je sjano gađao suprotni ugao sa nekih 18 metara, ali stativa je spasila domaću ekipu.

U drugoj polufinalnoj utakmici snage će odmjeriti Velež i Željezničar, a taj meč je na rasporedu od 20.30 časova.

Tuzla siti: Fejzić, Šukilović, Nukić, Gavrić, Hadžić, Kuzmanović, Subašić, Čeliković, Mehidić, Pantelić, Ivaniadze.

HŠK Zrinjski: Marić, Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Memija, Zlomislić, Ivančić, Ilinković, Ćuže, Stanić, Bilbija.