Juniori Borca poraženi u polufinalu Kupa BiH od Slobode

Autor Haris Krhalić

Juniori Slobode finalisti su Kupa BiH za juniore.

Juniori Borca ispali iz Kupa BiH Izvor: FK Borac

U polufinalu omladinskog Kupa BiH, juniorska ekipa Borca poražena je na domaćem terenu od ekipe Slobode rezultatom 0:1 čime se oprostila od kup-takmičenja.

Sloboda je ovaj susret dočekala je u odličnoj formi sa četiri vezane pobjede u kupu i domaćem prvenstvu. Tuzlaci su stvarili šanse, a jednu su uspjeli iskoristiti u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Pekarić se odlično izborio za udarac i zatresao protivničku mrežu. Međutim, pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije.

Pogodak vrijedan pobjede i plasmana u finale vidjeli smo u 72. minutu, kada je Ensar Mešić pogodio mrežu Banjalučana.

Do kraja izabranici Gradimira Crnogorca uspjeli su sačuvati prednost i plasirati se u finale omladinskog Kupa BiH gdje će igrati protiv ekipe Sarajeva, koja je danas bila bolja od Zrinjskog nakon izvođenja jedanaesteraca.

Trofej u Kupu BiH brani Sarajevo, koje je u maju prošle godine, u finalu igranom u trening-centru FS BiH, trijumfovalo nad Borcem nakon izvođenja jedanaesteraca.