Minimalac "Bajerna", ali kakav! De Liht gađao "pauka", Zomer "nezagrijan" spasio tri boda!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bavarci i pobjedom u Frajburgu zadržali prednost nad Frajburgom.

Bundesliga 27 kolo Frajburg - Bajern 0-1 Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Trka za „salataru“ se nastavlja, a Bajern i Borusija Dortmund i nakon 27. Kola Bundeslige su na istom odstojanju.

Bavarci su zadržali dva boda prednosti nad najvećim rivalom pobjedom u Frajburgu 1:0, nakon evrogola De Lihta.

Štoper Bajerna u 51. Minutu dobio je loptu na 30-ak metara, a onda raspalio u "rašlje" za svoj treći pogodak u sezoni.

Pobjeda Bavaraca mogla je biti i ubjedljivija da je Liroj Sane bio malo precizniji u drugom poluvremenu. Oba puta pokušao je da lobuje Flekena, ali je lopta završila iznad gola.

Jan Zomer nije imao toliko posla, naprotiv, prvi put imao je loptu u rukama poslije nekih sat vremena igre, ali je desetak minuta kasnije tako „nezagrijan“ spasio čist gol. Šalaj je pokušao na drugoj stativi nakon ubacivanja sa desne strane, lopta je zakačila jednog igrača Bajerna, ali je Zomer nogom odbranio na liniji i tako spasio sva tri boda.

Isto toliko osvojila je i Borusija Dortmund u duelu sa Union Berlinom koji je uspio da izjednači i unese potpunu neizvjesnost na Vestfalenu, ali je Mukoko zatresao mrežu za 2:1.

Zanimljivo je bilo u Majncu gdje je istoimeni domaćin remizirao 2:2 sa Verderom, s sve vrijedno pažnje desilo se u posljednjih pet minuta utakmice i sudijskoj nadoknadi. Dva puta domaći su stizali do vođstva u finišu i bili nadomak pobjede, ali je Filkrig postavio konačnih 2:2.