Remi Tuzla sitija i Veleža: 80 minuta uspavanke, pa prava drama u posljednjih deset (VIDEO)

Tuzla siti i Velež odigrali bez pobjednika na "Tušnju".

Mićo Kuzmanović Izvor: Promo/FK Tuzla City

Bio je Velež nadomak osvajanja tri boda na "Tušnju", ali su fudbaleri Tuzla sitija uspjeli da se vrate i golom u 93. minutu stignu do velikog boda u borbi za opstanak.

Na kraju je meč 26. kola m:tel Premijer lige BiH okončan bez pobjednika - 1:1 (0:0).

Nije bilo nekih većih uzbuđenja u prvih 80 minuta utakmica, a onda je u preostalih deset viđena prava drama.

Činili se da će susret biti okončan bez golova, a onda je vođstvo Mostarcima, nakon duplog pasa sa Leaijem, postigao Haskić.

Nisu se domaći predavali i izjednačenje je uslijedilo duboko u sudijskoj nadoknadi. Smušenost gostujuće odbrane u 93. minutu iskoristio je Đorđe Pantelić i pogodio za 1:1. Napadač tuzlanskog premijerligaša nije slavio pogodak jer je upravo iz Veleža stigao u redove Tuzla sitija između dvije polusezone, a današnji gol bio mu je prvi u dresu novog kluba.

Iako su na kraju i jedni i drugi osvojili po bod, pitanje je kome on više odgovara. Velež bi mogao zakomplikovati sebi borbu za izlazak na međunarodnu scenu, dok Tuzlaci i dalje nisu ispunili cilj i osigurali opstanak, a konkurenti sa dna tabele već za vikend mogli bi opasno da im zaprijete.

TUZLA SITI: Barkola, Šukilović, Gavrić, Kuzmanović, Karić, Burić, Mehmedović, Mehidić, Pantelić, Nikitin, Ivaniadze. Trener: Milenko Bošnjaković.

VELEŽ: Hadžikić, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Haskić, Šikalo, Hasanović, Vehabović, Dejanović, Lauš, Domić. Trener: Nedim Jusufbegović.