STANKOVIĆ SVE BLIŽI ISPADANJU! Ni Dejan ne zna kako se Sampdorija izvukla, ima posljednju šansu!

Autor Haris Krhalić

Dejan Stanković je sa Sampdorijom odigrao neriješeno u duelu sa Lećeom, direktnim konkurentom u borbi za opstanak...

Sampdorija i Leće odigrali bez pobjednika Izvor: Profimedia

Dejan Stanković i Sampdorija sve su dalje od opstanka u Seriji A. Protiv Lećea odigrali su neriješeno na gostovanju (1:1). Bio je to direktan duel protiv tima koji je iznad opasne zone, ali na kraju pobjednika nije bilo.

S obzirom na to kako je izgledao meč i kakve šanse su propustili igrači domaćeg tima, uključujući i poništeni gol zbog ofsajda, tim iz Đenove može da bude prezadovoljan bodom. Ostali su posljednji na tabeli sa 16 bodova, Specija, koja je prva izvan zone ispadanja ima 26. Do kraja sezone ostalo je još osam kola.

Kako je meč izgledao, najbolje opisuje statistika. Leće je uputio 30 šuteva ka golu, 11 u okvir. Na drugoj strani Sampdorija je imala osam pokušaja, samo dva u okvir gola. Stanković se hvatao za glavu u prvom poluvremenu u kom je domaćin radio šta god je poželio, 21 pokušaj ka golu gostiju. Asan Sisaj donio je prednost Lećeu u 31. minutu, a Hese Rodrigez je u 75. iz praktično jedine prave šanse izjednačio. Težak zadatak je pred Stankovićem, moraće u sljedećem kolu da pobijedi Speciju po svaku cijenu...